Ogłoszenia parafialne na 34 niedzielę zwykła, rok C                           24.11.19

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Angelikę Glinowiecką, Mariolę Kotlarek, Halinę Bukowską.

2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – święto ministrantów, lektorów. Służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, Panu szafarzowi eucharystii, Panu organiście dziękujemy za ich posługę w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego!

3. Dziś przeżywamy 86 rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie. Modlimy się za ofiary tego okrutnego ludobójstwa, a dla sprawców o przebaczenie Boże.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkoły podstawowej na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

5. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, różaniec wypominkowy do soboty o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

7. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana i święta Narodzenia Pańskiego, a w czasie Adwentu będą odprawiane Msze św. roratnie, już dzisiaj zachęcam dzieci do wykonania roratek, czyli lampionów adwentowych. Zachęcam również, aby w tym tygodniu podjąć adwentowe postanowienia, które przygotują nas duchowo do Świąt Bożego Narodzenia. Od pierwszej niedzieli Adwentu zapraszam na wspólne śpiewanie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.15

8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się po 1 niedzieli Adwentu, tj. od 2 do 4 grudnia, poniedziałek, wtorek i środa.

9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Proszę osoby, które dotychczas roznosiły opłatki, aby za tydzień po Mszach św. odbierały opłatki z kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

10. Również od przyszłej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 6zł.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Zachęcamy do lektury!

13. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

14. W najbliższą sobotę wspominamy w kalendarzu św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

15. Adwent to nie Boże Narodzenie
Do Bożego Narodzenia pozostało sporo czasu, dopiero za tydzień zacznie się Adwent, czyli czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a zarazem szczególnego oczekiwania na paruzję, czyli powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów.
Niestety, coraz częściej jeszcze przed Adwentem zaczynamy stawiać i ubierać choinki w miejscach publicznych, dekorować witryny sklepów na Bożonarodzeniową modłę, a nawet organizować wigilijne spotkania w zakładach pracy czy śpiewać kolędy.
Z komercyjnego punktu widzenia można to zrozumieć, ale z religijnego jest to kompletny absurd. Każdy okres roku kościelnego ma przecież swoje prawa i nie należy go na siłę przyśpieszać. Wielowiekowa tradycja powinna wykluczać takie zachowania i warto, aby katolicy w pełni zdawali sobie z tego sprawę.