Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę po Narodzeniu Pańskim, rok A            5.01.20

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Marlenę Romanowską, Milenę Dubiela, Monikę Gburczyk.

2. W dzisiejszą niedzielę 5 stycznia 2020r. gościmy w naszym kościele Zespół pieśni i tańca „Powiśle” z Kwidzyna. Dziękuje serdecznie dla p. Elżbiety Krajewskiej, wójta gminy Sadlinki za pomoc w zorganizowaniu dzisiejszego koncertu, dziękuję wszystkim artystom z zespołu pieśni i tańca Powiśle, za uświetnienie dzisiejszego dnia przepięknym śpiewem tradycyjnych kolęd i pastorałem, dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowaniu i przebiegu dzisiejszego koncertu.

3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., z wyjątkiem Mszy o godz. 9.30, a zmiana tajemnic Żywego Różańca została przeniesiona na poniedziałek 6 stycznia po Mszy św. o godz. 9.30 a o godz. 14.00 spotkanie kolędowe na plebanii z Kołem Różańcowym.

4. Jutro przypada Uroczystości Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św. jak w każdą niedzielę. Na Mszach św. błogosławieństwo kredy do oznaczenia drzwi naszych domów, oraz poświęcenie wody. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na misje.

5. Dzieci zapraszam do kościoła na Msze św. o godz. 11.30 w koronach. W czasie Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się jasełka, występ dzieci z naszego przedszkola, zapraszam.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

7. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność, dziękuje za podwożenie mnie do poszczególnych domów. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Proszę o wyrozumiałość. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

8. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2020r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego i spłacenie instrumentu muzycznego.

9. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

10. Program wizyty duszpasterskiej:

11. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

12. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

13. W tym tygodniu zapraszam na Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, w sobotę o godz. 17.00.

15. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego – ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, a kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.

16. Zakończyliśmy miesiąc grudzień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za energię elektryczną, wywóz śmieci na cmentarzu, robocizna przy ocieplaniu stropu kościoła, materiały pomocnicze, kolejna rata za organy. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

Zapowiedź I:

Mateusz Uzarski, kawaler, Kwidzyn, Miłosierdzie Boże
Agata Nakonieczna, panna, Sadlinki, loco

Wojciech Zadworny, kawaler, Olszanica, loco
Joanna Ogińska, panna, Olszanica, loco

18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.0zł.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Krzysztofa Raczyńskiego z Sadlinek, l. 60, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…