Ogłoszenia parafialne na niedzielę Chrztu Pańskiego, rok A                   12.01.2020

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Tatianę Mrosewską, Jolantę Raba, Elżbietę Żbikowską.

2. Dziękuje serdecznie dla p. Elżbiety Krajewskiej, wójta gminy Sadlinki za pomoc w zorganizowaniu koncertu kolęd i pastorałek w naszym kościele, dziękuję wszystkim artystom z zespołu pieśni i tańca Powiśle, dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowaniu i przebiegu koncertu.

3. Dziękuje serdecznie p. dyrektor i pracownikom naszego przedszkola za inscenizację jasełek i koncert kolęd w naszym kościele.

4. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno – budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiaj przypada Święto Chrztu Pańskiego – ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, a kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

7. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

8. W tym tygodniu zapraszam na Msze św. od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

9. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność, dziękuje za podwożenie mnie do poszczególnych domów. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Proszę o wyrozumiałość. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

10. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2020r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego i spłacenie instrumentu muzycznego.

11. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

12. Program wizyty duszpasterskiej:

13. Proszę na poszczególne dni w Olszanicy o zapewnienie samochodu na dojazd z kolędą.

14. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

15. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

17. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.0zł.

Zapowiedź II:

Mateusz Uzarski, kawaler, Kwidzyn, Miłosierdzie Boże
Agata Nakonieczna, panna, Sadlinki, loco

Wojciech Zadworny, kawaler, Olszanica, loco
Joanna Ogińska, panna, Olszanica, loco

Zapowiedź I:

Dominik Rutka, kawaler, Olszanica, loco
Mariola Rutka, panna, Olszanica, loco

19. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji zbierania nakrętek od napojów w plastikowych butelkach, które zostaną przekazane na dalszą rehabilitację dla Ignacego Sawińskiego z Karpin. Ignacy jest chory na zespół wad wrodzonych, dysmorfię, zaćmę, jaskrę, opóźnienie rozwoju psychoruchowego oraz zaburzenia dystrybucji napięcia mięśniowego wymagającego stałego leczenia i systematycznej rehabilitacji. Nakrętki można przynosić do Karpin 11 lub do kościoła.

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

21. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Tadeusza Cichańskiego z Olszanicy, l. 65, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…