Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę okresu zwykłego, rok A                  26.01.2020r

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Wiolettę Mikołajewską, Annę Kotowicz, Martę Rycharską.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkoły podstawowej na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

3. W tym tygodniu zapraszam na Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, w sobotę o godz. 17.00.

4. W piątek od godz. 17.00 będzie rozbierana dekoracja świąteczna w naszym kościele, proszę szczególnie rodziców dzieci komunijnych o pomoc.

5. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

7. Za tydzień w niedzielą 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Poświęcenie świec (gromnic) na wszystkich Mszach św. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, ofiary zbierane w tym dniu na tace są przeznaczone na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Mamy dwa klasztory: Karmelitanek Bosych i Klarysek. Zapraszam dzieci komunijne ze swoimi świecami na Msze św. o godz. 11.30.

8. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Proszę o wyrozumiałość. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

9. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2020r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego i spłacenie instrumentu muzycznego.

10. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

11. Program wizyty duszpasterskiej:

12. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

13. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

14. w minionym tygodniu rozpoczęta została kolejna inwestycja, tym razem na cmentarzu parafialnym. zostanie przełożony z nową podsypką chodnik od straży pożarnej do krzyża, który na pewien czas zostanie zdemontowany, a następnie po wykorytowaniu zostanie położony nowy chodnik łączący dwa istniejące chodniki. Później zostanie przełożony chodnik przy kaplicy i zniwelowane zostanie wejście likwidując dotychczasowy podest oraz zostaną położone krawężniki przy kaplicy celem oddzielenie fundamentów od ziemi.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł.

Zapowiedź III:

Dominik Rutka, kawaler, Olszanica, loco
Mariola Rutka, panna, Olszanica, loco

18. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji zbierania nakrętek od napojów w plastikowych butelkach, które zostaną przekazane na dalszą rehabilitację dla Ignacego Sawińskiego z Karpin. Ignacy jest chory na zespół wad wrodzonych, dysmorfię, zaćmę, jaskrę, opóźnienie rozwoju psychoruchowego oraz zaburzenia dystrybucji napięcia mięśniowego wymagającego stałego leczenia i systematycznej rehabilitacji. Nakrętki można przynosić do Karpin 11 lub do kościoła.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Ewę Stepień z Olszanicy, l. 68, śp. Marcin Szczepanowski z Sadlinek, l. 42, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…