Ogłoszenia parafialne na 2 Niedzielę Wielkanocną, rok A                            19.04.2020

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, zakończyła miejscowość Karpiny. Wszystkim osobom biorącym udział w dbaniu o nasz kościół w imieniu całej społeczności parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu rozpoczyna miejscowość Sadlinki, zaczynając od ul. Piaski, dlatego zapraszam p. Grażynę Krauza, Katarzynę Daniel, Anetę Wiącek.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na pracę inwestycyjno remontowe w naszej parafii, ofiary zbierano na wszystkich Mszach św., część osób przyniosła na plebanię i do kościoła poza mszą św. oraz wpłacano na konto parafialne, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dzisiaj w drugą niedzielę Wielkanocną obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji pandemii.

5. W związku z niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia i życia, które nadal niesie epidemia, ks. Bp Jacek Jezierski, biskup Elbląski, udziela katolików diecezji elbląskiej i przebywających na jej terenie dyspensy z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do dnia 24 maja br. do Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni [dyspensa kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK].

6. Kościół pozostaje otwarty dla potrzeb wiernych. Msze św. są odprawiane tylko dla małych grup, od poniedziałku 20 kwietnia 2020r. maksymalnie do 25 osób. Dlatego w naszej parafii w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, w tygodniu codziennie o godz. 17.00. Osoby przychodzące do kościoła na nabożeństwa i Mszę św. zobowiązane są do noszenia maseczek ochronnych, dotyczy to również cmentarza parafialnego. Ponadto proszę siadać w ławkach zachowując od siebie odległość ok. 2 metrów (poza rodziną). Szczegóły w kruchcie kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

7. Koronawirus rozchodzi się drogą kropelkową, dlatego wciąż zachęcam do przyjmowania Komunii św. na rękę, na co zezwala prawo Kościoła w Polsce. Wyciągamy lewą otwartą dłoń. Kapłan lub szafarz kładzie na nią Komunię św. Wówczas prawą dłonią bierzemy Ciało Pańskie do ust, spożywamy na miejscu i dopiero odchodzimy

8. W przypadku pogrzebu stosujemy się do obowiązujących przepisów sanitarnych.

9. Z przyczyn oczywistych w dalszym ciągu odwołane są wszystkie spotkania z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św., do sakramentu Bierzmowania uczniów klas szkół średnich i klas szkół podstawowych oraz z narzeczonymi, przygotowującymi się do sakramentu małżeństwa. O terminie wznowienia spotkań poinformuje w stosownym terminie.

10. Wobec pytań o I komunię św. w naszej parafii, decyzja będzie podjęta po powrocie dzieci do szkoły. Ale zasadnym staję się pogodzenie z niemożnością zorganizowania uroczystości w planowanym terminie 6 czerwca 2020r. W wyniku wielu propozycji składanych osobiście lub telefonicznie możliwy do realizacji termin naszej uroczystości może być sobota, 12 września 2020r., w dwóch grupach, tj. o godz. 10.00 i godz. 12.00. Ostateczna decyzja będzie mogła być podjęta po możliwym w warunkach epidemii wspólnym spotkaniu wszystkich rodziców. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

11. I po raz kolejny proszę o przemyślenie tematu wyrzucanych śmieci na cmentarzu. Od stycznia koszt wywozu śmieci z cmentarza parafialnego w Sadlinkach wzrósł o ok. 70%. Jest to bardzo duże obciążenie dla budżetu parafii. Proszę o kupowanie mniej kwiatów, wieńców, zniczy, a jeśli ktoś może o zabieranie śmieci do swoich pojemników przy gospodarstwach domowych, za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

12. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha – patrona naszej diecezji. Tego dnia naszą życzliwością i modlitwą otaczamy ks. bp. Wojciecha Skibickiego, a także ks. bp. Józefa Wysockiego, który obchodzi 31. rocznicę święceń biskupich. W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty.

13. Kancelaria Parafialna będzie od tego tygodnia czynna w każdy wtorek i w piątek w godz. od 10.00 do 12.00 i po wieczornej Mszy św.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Mieczysława Piechowiak z Białek, l. 81, śp. Jana Kokoszka z Olszanicy, l. 76, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…