Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Wielkanocną, rok A                            26.04.2020

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Mirosławę Koptyra, Jagodę Ekiert, Annę Józefowicz.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. W związku z niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia i życia, które nadal niesie epidemia, ks. Bp Jacek Jezierski, biskup Elbląski, udziela katolików diecezji elbląskiej i przebywających na jej terenie dyspensy z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do dnia 24 maja br. do Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni [dyspensa kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK].

4. Kościół pozostaje otwarty dla potrzeb wiernych. Msze św. są odprawiane tylko dla małych grup, od poniedziałku 20 kwietnia 2020r. maksymalnie do 25 osób. Dlatego w naszej parafii w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, w tygodniu codziennie o godz. 17.00. Osoby przychodzące do kościoła na nabożeństwa i Mszę św. zobowiązane są do noszenia maseczek ochronnych, dotyczy to również cmentarza parafialnego. Ponadto proszę siadać w ławkach zachowując od siebie odległość ok. 2 metrów (poza rodziną). Szczegóły w kruchcie kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

5. W przypadku pogrzebu stosujemy się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Na cmentarzu w czasie liturgii pogrzebu może przebywać maksymalnie do 50 osób.

6. Z przyczyn oczywistych w dalszym ciągu odwołane są wszystkie spotkania z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św., do sakramentu Bierzmowania uczniów klas szkół średnich i klas szkół podstawowych oraz z narzeczonymi, przygotowującymi się do sakramentu małżeństwa. O terminie wznowienia spotkań poinformuje w stosownym terminie.

7. Wobec pytań o I komunię św. w naszej parafii, decyzja będzie podjęta po powrocie dzieci do szkoły. Ale zasadnym staję się pogodzenie z niemożnością zorganizowania uroczystości w planowanym terminie 6 czerwca 2020r. W wyniku wielu propozycji składanych osobiście lub telefonicznie możliwy do realizacji termin naszej uroczystości może być sobota, 12 września 2020r., w dwóch grupach, tj. o godz. 10.00 i godz. 12.00. Ostateczna decyzja będzie mogła być podjęta po możliwym w warunkach epidemii wspólnym spotkaniu wszystkich rodziców. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

8. Dziś Niedziela Biblijna! Jeśli to możliwe w naszych domach odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

9. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych. Chociaż przez czas epidemii nie możemy się przy nich gromadzić na wspólnej modlitwie, to niech chociaż będą w tym czasie szczególnie zadbane.

10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, z racji epidemii nie będę odwiedzał chorych, natomiast okazja do spowiedzi od godz. 9.00 do 10.00, i od godz. 16.00. Przypominam, że zgodnie z prawem kościelnym niemożność przyjęcia Komunii św. z racji epidemii w te dni, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk. Należy tylko później uzupełnić brakujące miesiące.

11. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

12. Z tej racji, że w tym roku 3 maja przypada w niedzielę wielkanocną, a ta ma pierwszeństwo przed uroczystościami, dlatego uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny obchodzić będziemy w sobotę 2 maja.

13. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.

14. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

15. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Wciąż potrzeba księży i sióstr zakonnych do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.

Zapowiedź I:

Łukasz Badyniak, kawaler, zam. Gołąbki
Kinga Kawska, panna, zam. Sadlinki

17. I po raz kolejny proszę o przemyślenie tematu wyrzucanych śmieci na cmentarzu. Od stycznia koszt wywozu śmieci z cmentarza parafialnego w Sadlinkach wzrósł o ok. 70%. Jest to bardzo duże obciążenie dla budżetu parafii. Proszę o kupowanie mniej kwiatów, wieńców, zniczy, a jeśli ktoś może o zabieranie śmieci do swoich pojemników przy gospodarstwach domowych, za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

18. Wracamy do dystrybucji „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00 zł. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.