Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocną, rok A                            10.05.2020

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na środki do dezynfekcji rąk, w tym tygodniu zapraszam p. Elżbietę Karpińską, Annę Kapica, Alicję Puzia.

2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Przez cały miesiąc maj zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00.

W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

5. W tym tygodniu, we wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

6. W środę, 13 maja, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, wspominamy zamach na Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski, ale z racji przepisów sanitarnych nie będzie procesji z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam ze świecami do wspólnej modlitwy.

7. Z inicjatywy Ojca Świętego najbliższy czwartek 14 maja jest dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w Kościele powszechnym w łączności z przedstawicielami innych religii, w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

8. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Zapraszam po jednym z rodziców bez dzieci, zachowując wskazania sanitarne.

Zapowiedź III:

Łukasz Badyniak, kawaler, zam. Gołąbki
Kinga Kawska, panna, zam. Sadlinki

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o Maryi naszej Obrończyni i Ucieczce, o organizowaniu i przeżywaniu uroczystości pierwszej Komunii św. w dobie epidemii, o polskim teście na koronawirusa. Zachęcamy do lektury!

12. W dalszym ciągu obowiązują  przepisy sanitarne pozwalające na uczestnictwo w liturgii 1 osobie na 15 m 2. W naszym kościele łącznie z chórem może jednorazowo przebywać 25 osób. Dlatego w naszej parafii w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Proszę, aby pamiętać o zasłanianiu ust i nosa maseczkami podczas liturgii, a także o zachowaniu odległości. Nie dotyczy to osób mieszkających pod jednym dachem.

13. W przypadku pogrzebu stosujemy się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Na cmentarzu w czasie liturgii pogrzebu może przebywać maksymalnie do 50 osób.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.