Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego          24.05.2020

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Dorotę Kędra, Barbarę Ramza, Dorotę Miśkiewicz.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Przez cały miesiąc maj zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00.

W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach prosząc szczególnie o przezwyciężenie pandemii.

4. We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki, dlatego wszystkim mamom dziękujemy za ich miłość macierzyńską, troskę, trud i opiekę. Życzymy błogosławieństwa i pociechy z dzieci.

5. Trwają zapisy na uroczystość I Komunii św. w gronie rodziny. W środę na godz. 18.00 zapraszam na kolejne spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Zapraszam po jednym z rodziców bez dzieci, zachowując wskazania sanitarne.

6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 planowana była uroczystość rocznicy I komunii św. tych dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do tego sakramentu. Ze względu na stan epidemii zaplanowana uroczystość nie może się odbyć, ale zachęcam dzieci, aby w tym tygodniu skorzystały z sakramentu pokuty, a w przyszłą niedzielę przyszły na Msze św. na godz. 11.30 i usiadły ze swoimi rodzicami w dozwolonych odległościach, zachowując wskazania sanitarne.

7. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020r. od dnia 17 maja 2020r. w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego może znajdować się 1 uczestnik na 10m2 powierzchni tego budynku, oprócz osób sprawujących kult religijny.

Na cmentarzu natomiast może znajdować się nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy.

W naszym kościele łącznie z chórem może jednocześnie przebywać 40 osób. Dlatego od dzisiejszej niedzieli nie będzie już dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00.

Proszę, aby pamiętać o zasłanianiu ust i nosa maseczkami podczas liturgii, a także o zachowaniu odległości. Nie dotyczy to osób mieszkających pod jednym dachem.

8. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta, zakończenie okresu wielkanocnego, zapraszam do tego czasu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

9. Od dzisiejszej niedzieli wznawiam w naszej parafii kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy w tym roku kalendarzowym lub w przyszłym chcą zawrzeć sakramentalne Małżeństwo. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

10. W piątek i sobotę w katedrze elbląskiej alumni naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu i prezbiteratu. Otoczmy ich serdeczną modlitwą. Módlmy się też o nowe powołania do naszego seminarium.

11. W dniu 31 maja br miał odbyć się ulicami Kwidzyna "Marsz dla życia i rodziny”. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Z powodów panującej epidemii jest to obecnie nie możliwe, jednakże pomimo przeszkód zachęcam, aby w niedzielę 31 maja br, o godz. 20.30 wraz z całą rodziną odmówić wspólny różaniec w intencji nienarodzonych dzieci oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo, miłość, wiarę i nadzieję w naszych rodzinach.”

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o św. Filipie Neri, o koronawirusie na Śląsku, o planowaniu tegorocznych wakacji, a także o Marsie, czyli najbardziej po Ziemi przyjaznej dla życia planecie. Zachęcam do lektury!

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

Aktualny terminarz uroczystości I komunii św. w Sadlinkach:

sobota, 6.06.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
sobota, 13.06.2020r., godz. 11.00 – jedno dziecko