Ogłoszenia parafialne na 12 niedzielę zwykłą, rok A                                         21.06.2020

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Weronikę Bartczak, Wiolettę Wiertel, Natalię Połeć.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na pracę inwestycyjno remontowe w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała, dziękuję serdecznie wszystkim za udział, dziękuje serdecznie za posługę przy organach, dziękuję za pomoc wyświadczoną podczas trwających procesji: przy noszeniu baldachimu, chorągwi i krzyża, za codzienne rozpalanie trybularza na kadzidło, za pomoc w nagłośnieniu ale również za sypanie kwiatów i ich systematyczne dostarczanie, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

4. W naszej parafii trwają uroczystości pierwszej komunii św., w małych grupach. Dziękuję serdecznie za przygotowanie wczorajszej uroczystości, dziękuję za kwiaty przy ołtarzach. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i ich rodziców.

5. Aktualny terminarz uroczystości I komunii św. w Sadlinkach:

sobota, 27.06.2020r., godz. 11.00 – dwoje dzieci
sobota, 4.07.2020r., godz. 10.00 – jedno dziecko
sobota, 11.07.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
niedziela, 12.07.2020r., godz. 11.30 – jedno dziecko
sobota, 18.07.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
sobota, 25.07.2020r., godz. 11.00 – dwoje dzieci
sobota, 1.08.2020r., godz. 11.00 – jedno dziecko
sobota, 22.08.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
sobota, 29.08.2020r., godz. 11.00 – jedno dziecko
sobota, 12.09.2020r., godz. 11.00 – 20 dzieci

6. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

7. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny a także o światłość Bożą dla tych, którzy odeszli do wieczności.

8. W środę 24 czerwca, imieniny ks. bp. Jana Styrny. Dostojnemu Solenizantowi i wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, p. Janowi Piskor, składam serdeczne życzenia.

9. W czwartek 25 czerwca wspominamy w liturgii bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę, która wybrała życie pustelnicze w celi przy katedrze w Kwidzynie. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Przyzywajmy jej wstawiennictwa.

Zapowiedź III:

Robert Frela, kawaler, Dubiel, św. Jerzy Tychnowy
Agata Szymańska, panna, Olszanica, loco

Zapowiedź I:

Marek Jeszke, kawaler, św. Aniołów Stróżów Mrzezino
Marta Piskor, panna, Sadlinki, loco

Zdzisław Żółkowski, kawaler, Karpiny, loco
Monika Granica, panna, Grodziec, Trójcy Przenajświętszej Trumiejki

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły np. o praktyce pierwszych czwartków, piątków i sobót miesiąca, o orkiszu i innych starych zbożach wracających do jadłospisu, a także o tym, co trzeba zrobić, aby dzieci zaczęły interesować się tańcem, śpiewem, graniem na instrumencie, czyli szeroko pojętą muzyką. Zachęcamy do lektury!

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.