Ogłoszenia parafialne na 13 niedzielę zwykłą, rok A                                         28.06.2020

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Katarzynę Rzosińską, Jolantę Dudek, Gabrielę Dudek – Buturla.

2. W naszej parafii trwają uroczystości pierwszej komunii św., w małych grupach. Dziękuję serdecznie za przygotowanie wczorajszej uroczystości, dziękuję za kwiaty przy ołtarzach. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i ich rodziców.

3. Aktualny terminarz uroczystości I komunii św. w Sadlinkach:

sobota, 4.07.2020r., godz. 10.00 – jedno dziecko
sobota, 11.07.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
niedziela, 12.07.2020r., godz. 11.30 – jedno dziecko
sobota, 18.07.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
sobota, 25.07.2020r., godz. 11.00 – dwoje dzieci
sobota, 1.08.2020r., godz. 11.00 – jedno dziecko
sobota, 22.08.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
sobota, 29.08.2020r., godz. 11.00 – jedno dziecko
sobota, 12.09.2020r., godz. 11.00 – 20 dzieci

4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00, ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Do wtorku włącznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

7. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00, następnie wystawienie najświętszego sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

Zapowiedź II:

Marek Jeszke, kawaler, św. Aniołów Stróżów Mrzezino
Marta Piskor, panna, Sadlinki, loco

Zdzisław Żółkowski, kawaler, Karpiny, loco
Monika Granica, panna, Grodziec, Trójcy Przenajświętszej Trumiejki

Zapowiedź I:

Dawid Guze, kawaler, Sadlinki, loco
Katarzyna Krupa, panna, Kaniczki, MBKP Nebrowo Wielkie

10. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

11. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

12. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Tegorocznym maturzystom przypominamy, że Elbląskie Seminarium Duchowne czeka na pragnących podjąć drogę kapłaństwa i studiów teologicznych. Rozmowa kwalifikacyjna dla kandydatów odbędzie się 13 sierpnia. Szczegóły na stronie internetowej uczelni. Zachęcamy także do podjęcia studiów teologicznych oraz studiów o rodzinie w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o procesie beatyfikacyjnym ośmioletniej dziewczynki Anne – Gabrielle z Francji, o lekarstwie na koronawirusa, a także o kozach, które leczą, czyli o tym jak naukowcy z Niemiec zmodyfikowali genetycznie kozy, aby dawały mleko, w którego składzie będzie lek antynowotworowy. Zachęcamy do lektury!

16. Zapraszamy do wzięcia udziału w 28 elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach od 30 lipca do 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Bądź wola  Twoja”. Z uwagi na przepisy sanitarne liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego - wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie (tel. 600 208 693, mail: pomezaniakwidzyn@gmail.com).  Informacje można również znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej pomezaniakwidzyn.pl

17. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji w kruchcie kościoła.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.