Ogłoszenia parafialne na 15 niedzielę zwykłą, rok A                                         12.07.2020

1. Na dzisiejszą niedzielę nie był sprzątany kościół, w tym tygodniu zapraszam p. Ewę Tarnowską, Agnieszkę Szczepanowską, Halinę Toboła.

2. W naszej parafii trwają uroczystości pierwszej komunii św., w małych grupach. Dziękuję serdecznie za przygotowanie uroczystości, dziękuję za kwiaty. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i ich rodziców.

3. Aktualny terminarz uroczystości I komunii św. w Sadlinkach:

sobota, 18.07.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
sobota, 25.07.2020r., godz. 11.00 – dwoje dzieci
sobota, 1.08.2020r., godz. 11.00 – jedno dziecko
sobota, 22.08.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
sobota, 29.08.2020r., godz. 11.00 – jedno dziecko
sobota, 12.09.2020r., godz. 11.00 – 20 dzieci

4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. W poniedziałek, 13 lipca, zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

Zapowiedź III:
Dawid Guze, kawaler, Sadlinki, loco
Katarzyna Krupa, panna, Kaniczki, MBKP Nebrowo Wielkie

Zapowiedź I:
Mateusz Małecki, kawaler, Mareza, św. Jan Kwidzyn
Daria Szarafińska panna, Sadlinki, loco

7. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

8. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

9. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w Gościu Niedzielny ciekawe artykuły: o św. Teresie od Jezusa z Andów – chilijskiej karmelitance która odznaczała się nie tylko pobożnością ale także niezwykłą urodą; o świątyni Hagia Sophia w Konstantynopolu, która w najbliższym czasie zostanie przekształcona na meczet; a także o tym jak widzą ptaki i owady. Zachęcamy do lektury!

12. Zapraszamy do wzięcia udziału w 28 elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 30 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Bądź wola  Twoja”. Z uwagi na przepisy sanitarne liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie (tel. 600 208 693, mail: pomezaniakwidzyn@gmail.com).  Informacje można również znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej pomezaniakwidzyn.pl

Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 15.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

13. Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji w kruchcie kościoła.

14. Zachęcam także do udziału w 11. Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5 – 11 sierpnia br. Pielgrzymka ma w tym roku charakter sztafetowy. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.