Ogłoszenia parafialne na 17 niedzielę zwykłą, rok A                                         26.07.2020

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Marzenę Karpińską, Jolantę Karpińską, Anitę Bernat.

2. W naszej parafii trwają uroczystości pierwszej komunii św., w małych grupach. Dziękuję serdecznie za przygotowanie wczorajszej uroczystości, dziękuję za kwiaty. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i ich rodziców.

3. Aktualny terminarz uroczystości I komunii św. w Sadlinkach:

sobota, 1.08.2020r., godz. 11.00 – jedno dziecko
sobota, 22.08.2020r., godz. 11.00 – troje dzieci
sobota, 29.08.2020r., godz. 11.00 – jedno dziecko
sobota, 12.09.2020r., godz. 11.00 – 20 dzieci

4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

5. W tym tygodniu I sobota miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

Zapowiedź III:

Mateusz Małecki, kawaler, Mareza, św. Jan Kwidzyn
Daria Szarafińska panna, Sadlinki, loco

8. Dzisiaj wspominamy św. Joachima i Annę – rodziców Maryi. Naszym drogim Babciom i Dziadkom dziękujemy serdecznie za ich miłość i obecność, życząc błogosławieństwa i zdrowia.

9. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

10. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

11. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o świętych Annie i Joachimie, o tym jak ułożyć relacje z teściową, a także o Janie Sebastianie Bachu w 270 rocznicę śmierci wielkiego kompozytora muzyki sakralnej. Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji w kruchcie kościoła.

15. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów pragnących podjąć drogę przygotowania do kapłaństwa i studia teologiczne. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 13 sierpnia br. w gmachu seminarium, godz. 10.00.

16. Natomiast Wydział Teologii UWM w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów teologicznych oraz studiów z nauk o rodzinie. Wydział przygotowuje do pracy przyszłych nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Szczegóły w internecie.

17. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.