Ogłoszenia parafialne na 22 niedzielę zwykłą, rok A                                         30.08.2020

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, zakończyli mieszkańcy ul. Piaski, w tym tygodniu rozpoczyna ul. Brzozowa, zapraszam p. Henrykę Lauda, Ewelinę Terpiłowską, Paulinę Sokołowską.

2. W naszej parafii trwają uroczystości pierwszej komunii św., w małych grupach. Dziękuję serdecznie za przygotowanie wczorajszej uroczystości, dziękuję za kwiaty. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i ich rodziców.

3. Aktualny terminarz uroczystości I komunii św. w Sadlinkach:

sobota, 12.09.2020r., godz. 11.00 – 18 dzieci

4. W poniedziałek, 31 sierpnia, obchodzimy 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.

5. We wtorek, 1 września, 81 rocz. wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez papieża Franciszka.

6. Z racji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego Msza św. dla dzieci i młodzieży wyjątkowo o godz. 17.00. Dla dzieci klas I okazja do poświęcenia tornistrów. Okazja do spowiedzi z racji rozpoczęcia roku szkolnego codziennie od godz. 16.30.

7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

8. W sobotę o godz. 16.00 Msza św. dziękczynna dla pielgrzymów, którzy w tym roku szli pieszo na Jasną Górę.

9. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec ok. 16.40, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

10. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

11. Odpust w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 14 września, Msze św. o godz. 10.00 i 18.00 z udziałem kapłanów z naszego dekanatu. O godz. 17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa aleją brzóz, już teraz serdecznie zapraszam i proszę brać rolniczą o wieńce dożynkowe na nasz odpust i dożynki parafialne.

13. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu nadal oczekuje na pragnących podjąć w tym roku drogę przygotowania do kapłaństwa i studia teologiczne. II termin rekrutacji to okres: od 22 września do 5 października 2020 roku. Ten sam termin rekrutacji dotyczy studentów Wydziału Teologii UWM w Olsztynie, który kształci przyszłych nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny.

14. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły o współczesnej medycynie; o urodzonej 110 lat temu matce Teresie z Kalkuty, która stała się ikoną służby chorym, cierpiącym i bezdomnym; o powstałej 40 lat temu „Solidarności” – ruchu który zmienił Polskę i świat. Zachęcamy do lektury!

15. Zachęcam do modlitwy o sprzyjającą pogodę oraz obfite plony dla rolników i ogrodników.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jana Zubel z Kwidzyna, l. 67, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…