Ogłoszenia parafialne na 23 niedzielę zwykłą, rok A                                         06.09.2020

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Jolantę Błędzką, Wiolettę Litwin, Elżbietę Brzozowską, Małgorzatę Brzozowską.

2. Dzisiaj, I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

3. We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Siewnej, błogosławieństwo ziarna pod zasiew na Mszy św. o godz. 17.00.

4. W czwartek na godz. 17.30 zapraszam i proszę rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie generalne kościoła i wykoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu.

5. W piątek o godz. 19.00 I spowiedź dla dzieci poprzedzona nabożeństwem o godz. 18.45, do odbycia spowiedzi zapraszam również rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.

6. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii św.

7. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

8. Proszę osoby, które w 2021r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

9. Zakończyliśmy miesiąc sierpień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, ubezpieczenie kościoła,  śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, pracę przy elewacji i fundamentach kościoła, robocizna, materiały pomocnicze, trwały prace dekarskie przy kościele, materiał z robocizną, rata za organy, wypłaciłem za materiał stolarski i farby oraz zaliczkę na trwające prace przy prospekcie organowym. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

10. Odpust w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 14 września, Msze św. o godz. 10.00 i 18.00 z udziałem kapłanów z naszego dekanatu. O godz. 17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa aleją brzóz, już teraz serdecznie zapraszam i proszę brać rolniczą o wieńce dożynkowe na nasz odpust i dożynki parafialne.

Zapowiedź I:

Radosław Kurek, kawaler, Sadlinki, loco
Weronika Kwiecińska, panna, Warszawa, Matki Boskiej Ostrobramskiej

13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły o szkolnych lekcjach religii, o pandemii, która przyspieszyła dechrystianizację. Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam do modlitwy o sprzyjającą pogodę oraz obfite plony dla rolników i ogrodników.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. Obowiązkowe zajęcia dodatkowe dla dzieci:

Moja koleżanka nauczycielka została ostatnio zapytana przez jedną z mam:

-  Na jakie zajęcia dodatkowe zapisać dziecko od nowego roku?

- Dwa razy w tygodniu godzina gotowania z mamą w kuchni i dwa razy w tygodniu godzina majsterkowania z tatą w garażu. I proszę to sobie wpisać w wasz tygodniowy grafik, a potem przestrzegać tak, jakbyście państwo za to płacili – brzmiała odpowiedź.

Czy w ogóle jakoś to komentować? Coraz częściej spotykam ludzi, którzy mają więcej pieniędzy niż czasu dla swoich dzieci.