Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 25 niedzielę zwykłą, rok A                                         20.09.2020

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Marię Sitnicką, Bogumiła Ponieważ, Hannę Sobieraj.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii,  za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

4. Jeszcze raz dziękuje za udekorowanie krzyża misyjnego przed kościołem, dziękuję serdecznie na ręce sołtysów Białek, Karpin, Olszanicy i Sadlinek za piękne wieńce dożynkowe na nasze parafialne dziękczynienie za plony, wszystkim za udział w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, dziękuje za piękny śpiew, dziękuje za pomoc ministrantom w przebiegu drogi krzyżowej i Mszy św. oraz naszym strażakom za pomoc podczas procesji Eucharystycznej, dziękuję za pomoc w kuchni, dziękuje za wspaniałe ciasta, wszystkim serdecznie dziękuje.

5. Po wakacyjnej przerwie zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas II, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przystąpią do I komunii św.

7. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na pierwsze powakacyjne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

8. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Mateusza Apostoła – patrona celników i Krajowej Administracji Skarbowej; w środę - św. Ojca Pio - zakonnika, kapłana, stygmatyka, w sobotę – św. Kosmę i Damiana – lekarzy i męczenników.

9. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

10. Proszę osoby, które w 2021r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Radosław Kurek, kawaler, Sadlinki, loco

Weronika Kwiecińska, panna, Warszawa, Matki Boskiej Ostrobramskiej

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły o tym jak wyglądał Jezus Chrystus, w tym o najnowszej komputerowej rekonstrukcji twarzy Zbawiciela; o polskim odcinku Drogi św. Jakuba prowadzącej do Santiago de Compostella; a także o 17 września 1939 roku, czyli 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam do modlitwy o sprzyjającą pogodę oraz obfite plony dla rolników i ogrodników.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.