Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 26 niedzielę zwykłą, rok A                                         27.09.2020

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Honoratę Talarczyk, Alicję Kwaśnicką, Ewelinę Podlasińską.

2. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

3. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima doktora Kościoła – autora tłumaczenia Pisma św. na język łaciński, w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek – świętych Aniołów Stróżów.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na pierwsze powakacyjne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

6. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na pierwsze powakacyjne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

7. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 16.30 nabożeństwo Różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św., w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15.

9. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

10. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

11. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

12. Proszę osoby, które w 2021r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. W ostatnim czasie za pośrednictwem mediów dowiadujemy się o pożarze obozu, a także o dramatycznym losie kilkunastu tysięcy uchodźców na greckiej wyspie Lesbos. Obrazy te wywołują przerażenie i wzbudzają dramatyczne apele o solidarność z ofiarami. Do pomocy zachęca nas papież Franciszek w orędziu na Dzień Migrantów i Uchodźców, który obchodzimy dzisiaj. Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie i gest solidarności. Przy wyjściu z kościoła można dziś złożyć do koszyczka na stoliku ofiarę na pomoc poszkodowanym. Za ofiary Bóg zapłać.

15. Od 1 września do 30 listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Prosimy o życzliwe potraktowanie tej ważnej dla przyszłości państwa inicjatywy. Spis przeprowadzają ankieterzy. Można to zrobić również samodzielnie przez internet.

16. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

17. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły: o aniołach stróżach, o męskich wspólnotach i grupach coraz liczniej działających przy parafiach, a także o przyprawach kuchennych – do czego je wykorzystać i jak przechowywać. Zachęcamy do lektury!

18. Zachęcam do modlitwy o sprzyjającą pogodę oraz obfite plony dla rolników i ogrodników.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Ludwikę Grzyb z Sadlinek, l. 90, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać. Panie…