Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 27 niedzielę zwykłą, rok A                                           4.10.2020

 

1. Dziś Niedziela św. Franciszka z Asyżu. W łączności z papieżem Franciszkiem prosimy Boga o dar odpowiedzialności za dzieło stworzenia.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Annę Juchniewicz, Alinę Kurek, Mirosławę Ujazdowską, Sabinę Wolańską.

3. Dziękuję serdecznie za ofiary zbierane tydzień temu przy wyjściu z kościoła z okazji dnia Migranta i Uchodźcy. Za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziękuję dla p. Marka Bałdowskiego za dbałość o nasz cmentarz parafialny i za pomoc w pracach porządkowych przy plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuję dla p. Jana Piskor za pomoc w pracach porządkowych przy plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

7. Dziękuję serdecznie dla p. Bożeny Radzik za cotygodniowe dbanie o kwiaty w kościele, serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziękuję serdecznie dla p. Aliny Piskor za ufundowanie kwiatów przy kapliczce Matki Bożej przy plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.

9. Dziękuje dla mieszkańców Olszanicy za całoroczną dbałość o czystość kaplicy w Olszanicy i wokół obejścia, serdeczne Bóg zapłać.

10. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

11. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

12. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na pierwsze powakacyjne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

13. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

14. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcam też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

15. Od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

16. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, – święto Róż Różańcowych, którym dziękujemy za modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego i naszej parafii. Na Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św., a po Mszy św. zapraszam na spotkanie z rodzicami. 17. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2022r.

18. Za tydzień niedziela papieska. Przy okazji XX Dnia Papieskiego „Totus Tuus” przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na stypendia dla młodzieży wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

19. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

20. Proszę osoby, które w 2021r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

21. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

22. Od 1 września do 30 listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Prosimy o życzliwe potraktowanie tej ważnej dla przyszłości państwa inicjatywy. Spis przeprowadzają ankieterzy. Można to zrobić również samodzielnie przez internet.

23. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

24. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o św. Franciszku z Asyżu, który odnowił pogrążony w poważnym kryzysie Kościół, o ekologicznych parafiach w Polsce, o robotach wykorzystywanych w operacjach chirurgicznych, oraz o słodko – kwaśniej marynacie. Zachęcamy do lektury!

25. Zachęcam do modlitwy o sprzyjającą pogodę oraz obfite plony dla rolników i ogrodników.

26. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

27. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

28. Zakończyliśmy miesiąc wrzesień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, energia elektryczna, utrzymanie elektronicznego systemu zarządzania cmentarzem w internecie, odbiór i przegląd kominiarski, ekogroszek do kościoła i na plebanię, rata za organy, pracę porządkowe na cmentarzu przy drzewostanie. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

29. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.