Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 28 niedzielę zwykłą, rok A                                         11.10.2020

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Danutę Prokuską, Monikę Rutka, Dorotę Prokuską, Danutę Dudkowską.

2. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na nowy prospekt organowy. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

4. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

5. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcam też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

6. Przez cały miesiąc październik przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2022r.

8. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Dziękujemy za ofiary na stypendia składane do koszyczka na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać!

9. We wtorek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

10. W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa, radości i satysfakcji w ich służbie i pracy.

11. W czwartek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W cierpieniu, jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej.

12. W tym tygodniu liturgii kościoła wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, w środę – św. Małgorzatę Marię Alacoque, w czwartek – św. Teresę od Jezusa, w piątek – św. Jadwigę Śląską oraz wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

13. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

16. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś w Gościu Niedzielnym film na DVD „Ziemia Maryi” oraz ciekawy artykuł o nowej encyklice papieża Franciszka, która utwierdza w przekonaniu, że braterstwo to główny rys obecnego pontyfikatu. Zachęcam do lektury!

17. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

18. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

19. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

20. Zachęcam do modlitwy o sprzyjającą pogodę oraz obfite plony dla rolników i ogrodników.

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.