Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 29 niedzielę zwykłą, rok A                                         18.10.2020

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Dorotę Baranik, Ewę Gołgowską, Alicję Rutka, Iwonę Fałek.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

4. Dziękuje za ofiary na stypendia dla młodzieży otoczonej opieką przez „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny, która obchodzona jest pod hasłem: Oto ja, poślij mnie! Otwiera ona tydzień misyjny w Kościele. Dziękuje za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na rzecz misji.

6. Dzisiaj obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. W tak szczególnym czasie pandemii ogarnijmy wszystkich Medyków naszą modlitwą i do tej modlitwy serdecznie zapraszam, w poniedziałek wspominamy w bł. ks. Jerzego Popiełuszkę – męczennika, we wtorek – św. Jana Kantego, a w piątek – św. Jana Pawła II.

7. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcam też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

8. Przez cały miesiąc październik przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

10. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o misjonarce dr Wandzie Błeńskiej – której proces beatyfikacyjny dziś się rozpoczyna; poza tym ważny wywiad z niedawno wyświęconym pierwszym w Australii polskim biskupem Karolem Kulczyckim, a także o zbieraniu grzybów i gulaszu warzywnym z dynią. Zachęcamy do lektury!

14. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

15. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

16. Za dwa tygodnie, w niedzielę przypada 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane, wobec sytuacji epidemicznej i czerwonej strefy dla powiatu kwidzyńskiego wszystkie Msze św. będą wg porządku niedzielnego w kościele, bez Mszy św. na cmentarzu. Co do procesji na cmentarzu i okazji do poświęcenia nowych pomników poinformuję w przyszłą niedzielę.

17. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

18. A w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara z godz. 3.00 na 2.00.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Salomeę Dudek z Sadlinek, l. 87, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać. Panie…