Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych, rok A           1.11.2020

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za pomoc w dezynfekcji ławek, dziękuję za kwiaty i pomoc w dekoracji kościoła na miesiąc listopad, w tym tygodniu zapraszam p. Krystynę Grzyb, Monikę Grzyb, Małgorzatę Kosecką.

2. Dziękuję serdecznie dla p. Bożeny Radzik za jej bardzo ofiarną posługę dla nas wszystkich ubogacającą liturgię przez cały miesiąc październik w dni powszednie i niektóre niedzielę, za Jej piękną grę na organach i przypominaniu już zapomnianych pieśni kościelnych, Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie p. Grażyny Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, Bóg zapłać…

4. W minionym czasie trwały pracę porządkowe w alei brzóz, wykopywane były stare korzenie, plantowana była ziemia, trwają przygotowania do wysiania świeżej trawy i nowych nasadzeń młodych brzózek. Dziękuję serdecznie p. Piotrowi Gburczyk za wykonanie pracy, ale dziękuję również za pomoc w pracach porządkowych p. Jarosławowi Gutmańskiemu, p. Zygmuntowi Okulskiemu, p. Markowi Bałdowskiemu p. Janowi Piskorowi. Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. Bóg zapłać.

6. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

Dziękuję p. Sławomirowi Kłosowi, za życzliwość i kompetencję przy podjęciu obowiązku wywozu nieczystości z cmentarza, Bóg zapłać.

7. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

8. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

9. Dzisiaj przypada 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane, wobec sytuacji epidemicznej i czerwonej strefy dla powiatu kwidzyńskiego wszystkie Msze św. są wg porządku niedzielnego w kościele, bez Mszy św. na cmentarzu i bez procesji na cmentarzu.

Cmentarz parafialny jeszcze dziś i jutro decyzją władz państwowych jest zamknięty. Zachęcamy, aby nawiedzenie grobów rozłożyć w czasie, nawet do końca listopada. Stolica Apostolska wydłużyła też do końca listopada możliwość uzyskania odpustu za zmarłych.

Poświęcenie nowych pomników proszę indywidualnie umawiać się w zakrystii lub na plebanii.

10. Ofiary zbierane w kościele 1 i 2 listopada będą przeznaczone na wywóz śmieci, za które składam Bóg zapłać.

11. Jutro, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień zaduszny. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, poprzedzone różańcem wypominkowym, rano o godz. 9.30 i wieczorem o godz. 16.30.

12. Różaniec wypominki w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła.

13. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można nadal pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

14. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał tylko tych chorych z sakramentami św., którzy do czwartku włącznie potwierdzą chęć przyjęcia sakramentów św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 16.30 różaniec wypominkowy, a o godz. 17.00 Msza św., zachęcam do spowiedzi również do poniedziałku do czwartku od godz. 16.30.

15. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny różaniec wypominkowy o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

16. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

17. Zakończyliśmy miesiąc październik, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, energia elektryczna, rata za organy, zakup drewna i złocenie prospektu organowego. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

18. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

19. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

20. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

21. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego, i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą Zachęcamy do lektury!

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

23. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Marka Ramza z Sadlinek, l. 55, śp. Teresę Magda z Tczewa, l. 88, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać. Panie…