Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 32 niedzielę zwykłą, rok A                                           8.11.2020

 

1. Pod hasłem „Przywrócić nadzieję” obchodzimy dziś w Polsce 12 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (organizowany przez papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie). W tym roku szczególną troską chcemy otoczyć chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Aż 50 proc. obywateli tego państwa zmaga się z głodem, 60 proc. dzieci pracuje w nieludzkich warunkach i jest wyzyskiwanych m.in. w kopalniach diamentów oraz uranu. To także miejsce męczeństwa wielu wyznawców Chrystusa. Najprostszy sposób pomocy to wysłanie SMS-a o treści „RATUJE” pod numer 72405 (koszt 2 zł 46 gr.). Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.

2. Od 7 listopada br. obowiązuje nowy przepis sanitarny, który dopuszcza w przestrzeni kościoła obecność 1 osoby na 15 m kw. W związku z tym Biskup Elbląski udzielił wszystkim katolikom diecezji elbląskiej oraz przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Dyspensa jest ważna aż do odwołania. Bp Jezierski zachęca do korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych oraz internetowych Mszy świętej. Prosi również wiernych diecezji elbląskiej o materialne wsparcie własnej parafii i dzieł Kościoła w tym okresie.

3. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

4. Przypominam również o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

5. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Alicję Czechowicz, Iwonę Kwiatkowską, Janinę Taczyńską.

6. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

8. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

9. Różaniec wypominki w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła. Nadal też można wypełniać karty wspominkowe i składać w skrzyneczce. Przypominam, że Stolica Apostolska wydłużyła do końca listopada możliwość uzyskania odpustu za zmarłych.

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

11. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

12. W środę, 11 listopada, Msze św. jak w każdą niedzielę, na wszystkich Mszach św. pragniemy dziękować Bogu za naszą Ojczyznę i dar odzyskania niepodległości w 102 rocznicę tego wydarzenia. W tym roku wyjątkowo bez pocztów sztandarowych, ale na zakończenie każdej Mszy św. będziemy śpiewać pieśń „Boże coś Polskę”. O 16.30 różaniec wspominkowy, a po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. W dzisiejszym gościu ciekawy artykuł o chaosie informacyjnym, emocjach i zbiorowej histerii utrudniającej merytoryczną dyskusję w sprawie aborcji eugenicznej. Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Władysławę Kufel z Sadlinek, l. 81, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać. Panie…