Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 33 niedzielę zwykłą, rok A                                         15.11.2020

 

1. Dziś przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Przy tej okazji, dziękujemy tym wszystkim, którzy w ciągu całego roku troszczą się materialnie i duchowo o najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

Dzisiaj przypada również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – NMP Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia, we wtorek – św. Elżbietę Węgierską, w środę – bł. Karolinę Kózkównę, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę – Ofiarowanie NMP.

3. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty i ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Aleksandrę Kosecką, Marzenę Czarnik, Anitę Toczkowską – Kowalską.

4. Dziękuję za zachowywanie przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

5. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

6. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

7. Dziękuje serdecznie dla pań z koła Różańcowego z Sadlinek i sympatyków za pomoc w grabieniu liści przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

9. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

10. Różaniec wypominki w naszym kościele w tym tygodniu o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła. Nadal też można wypełniać karty wspominkowe i składać w skrzyneczce.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o kończącym się procesie beatyfikacyjnym sióstr katarzynek – męczenniczek i ofiar żołnierzy Armii Czerwonej, a także o śladach chrześcijaństwa w staropruskim grodzie Truso k. Elbląga. Zachęcamy do lektury!

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Za tydzień po Mszach św. przez alumna z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Elbląga będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2021, zachęcam do nabywania.

14. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a za dwa tygodnie Adwent.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Edwarda Podgórskiego z Sadlinek, l. 80, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…