Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 34 niedzielę zwykła, rok A                                            22.11.20

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, dla osób zawierających związek małżeński dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Aleksandrę Seremet, Aleksandrę Bultrowicz, Mariolę Balińską.

2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – święto ministrantów, lektorów. Służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, Panu szafarzowi eucharystii, dziękujemy za ich posługę w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego!

3. Dziś także dzień św. Cecylii patronki muzyków kościelnych. Panu Organiście Adamowi, pani Bożenie Radzik oraz osobom prowadzącym śpiew w naszym kościele składamy podziękowania za ich posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa.

4. Gościmy dzisiaj alumna z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Elbląga, który po Mszy św. będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2021, zachęcam do nabywania.

5. Dziś przeżywamy 87 rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie. Modlimy się za ofiary tego okrutnego ludobójstwa, a dla sprawców o przebaczenie Boże.

6. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

7. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę św. Katarzynę Aleksandryjską – patronkę kolejarzy, w czwartek bł. Franciszkę Siedliską – założycielkę sióstr nazaretanek.

8. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, różaniec wypominkowy do soboty o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła.

9. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcam do podjęcia postanowień adwentowych, a także, na ile to będzie możliwe w warunkach epidemicznych, do udziału w Roratach, szczególnie dzieci z lampionami.

10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się po 1 niedzieli Adwentu, tj. od 30 listopada do 2 grudnia, poniedziałek, wtorek i środa, które wygłosi ks. Łukasz Ciepliński z parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Proszę osoby, które dotychczas roznosiły opłatki, aby za tydzień po Mszach św. odbierały opłatki z kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

12. Również od przyszłej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 6zł.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o ofiarowaniu Maryi w świątyni jerozolimskiej, o systemowej pomocy osobom niepełnosprawnym, a także o tym jak przetrwać trudny czas dla Polski i Kościoła – o czym mówi abp Henryk Hoser – wizytator apostolski w Medjugorie.  Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.