Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 1 niedzielę adwentu, rok B                                                29.11.20

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Ilonę Pięta, Krystynę Gburczyk, Anetę Dziadzio.

2. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

3. Dziękuje rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie wieńca adwentowego, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie za wspólną modlitwę za naszych zmarłych poleconych w wypominkach i Mszy św. zbiorowej w miesiącu listopadzie poleconych modlitwie Kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z tej okazji na utrzymanie parafii.

5. Rozpoczynamy okres adwentu w naszym życiu, nasz osobisty czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas szczególny.

6. Od dzisiejszej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych w cenie 6zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

7. Również od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ze względu na stan epidemiczny opłatki nie będą roznoszone jak to miało miejsce co roku. Wszelkie ofiary składane z tej okazji będą w całości przeznaczone na opał do kościoła i na plebanię, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Opłatki można nabywać po Mszach św. w  zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. Od Jutra będziemy mogli skorzystać ze spowiedzi adwentowej. Kapłani z dekanatu będą czekali w konfesjonałach w poniedziałek, wtorek i w środę od 9.30, 15.30 i 17.30. Na Mszach św. słowo Boże będzie nam głosił ks. Łukasz Ciepliński z Kwidzyna.

9. Proszę również o kawałek ciasta na stół na plebanię.

10. W okresie Adwentu zapraszam na Msze św. Roratnią ku czci Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00, dzieci zapraszam do świątyni z lampionami.

11. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja apostoła, w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, w piątek – św. Barbarę.

12. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

13. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00

14. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6zł. W dzisiejszym numerze ciekawa rozmowa z ojcem prof. Jackiem Salijem na temat napiętej sytuacji społecznej w Polsce, a także artykuły: o św. Andrzeju apostole i o tym jak zaradzić przepracowaniu i przemęczeniu. Zachęcamy do lektury!

16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Teresę Napieralską z Białek, l. 65 i w dniu wczorajszym odszedł ks. Robert Dzikowski, dotychczas mieszkający w Olsztynie, l.84, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…