Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę adwentu, rok B                                                        6.12.20

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam: p. Agnieszkę Polito, Natalię Wesołowską, Danutę Wąsowską.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

3. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP jest również związania tak zwana „Godzina łaski” lub „Godzina Święta”. I choć w wielu parafiach przyjęło się już nabożeństwo zwane “Godziną Łaski”, to niewiele osób w naszym kraju słyszało o objawieniach Matki Bożej w Montichiari – Fontanelle, mimo iż wizerunek Matki Bożej – Róży Duchownej jest powszechnie znany. Godzina łaski przypada na dzień 8 grudnia – między godziną 12 a 13. U jej początków są właśnie objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. To właśnie w tym miejscu Maryja wyraziła pragnienie, by nazywać ją Różą Duchowną. Powierniczką Jej objawień była Pierina Gilli, pielęgniarka z miejscowego szpitala, której Święta Dziewica przekazała, by w dzień jej Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, obchodzono Godzinę Łaski.

“Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. – zapowiedziała Pierinie Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, można z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W naszym kościele okazja do modlitwy przy wystawionym najświętszym sakramencie w godz. między 11.30 a 12.30, zapraszam.

5. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie: w poniedziałek Msza św. o godz. 17.00, we wtorek o godz. 12.30, w środę o godz. 8.00, w czwartek Msza św. o godz. 17.00, w piątek Msza św. o godz. 17.00 i 18.00, a w sobotę Msza św. o godz. 17.00.

6. Zachęcam do udziału we Mszach św. Roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu w poniedziałek i w czwartek o godz. 17.00.

7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

8. Zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych po 6zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

9. Również zachęcam do nabywania opłatki na stół wigilijny. Ze względu na stan epidemiczny opłatki nie były roznoszone jak to miało miejsce co roku. Wszelkie ofiary składane z tej okazji będą w całości przeznaczone na opał do kościoła i na plebanię, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Opłatki można nabywać po Mszach św. w  zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym”: o św. Barbarze – jej głębokiej wierze i męczeńskiej śmierci, o solidarności międzyludzkiej w czasie trwającej epidemii, o prostych ćwiczeniach gimnastycznych rozluźniających szyję i kręgi szyjne. Zachęcamy do lektury!

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Zakończyliśmy miesiąc listopad, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii i seminarium duchownego, śmieci na cmentarzu, rachunki za prąd, trwały prace przy prospekcie organowym, prace elektryczne przy dzwonach i prospekcie organowym, rozliczenie prac przy  wykopywaniu korzeni i plantowaniu ziemi za kościołem w alei brzóz.Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać. 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

14. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jerzego Sokołowskiego z Białek, l. 84, śp. Danutę Jońca z Białek, l. 68 i w dniu wczorajszym odszedł ks. Zenon Szerle, dotychczas mieszkający w Kwidzynie, l.90, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

15. Życzeniem ks. prałata Zenona Szerlę było spocząć w Sadlinkach oraz aby nie kupować kwiatów z racji pogrzebu, a pieniądze przeznaczyć na dzieła prowadzone przez Siostry Benedyktynki w Kwidzynie, jako wyraz podziękowania za 25 lat pobytu pod opieką sióstr w klasztorze.
Dlatego w dniu pogrzebu, który zostanie podany w późniejszym terminie, w kruchcie kościoła będzie wystawiona skrzyneczka na ofiary.