Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę adwentu, rok B                                                      13.12.20

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Magdalenę Głuszko – Jarmulską, Radosława Guze, Marzenę Polkowską.

2. Dziękuje serdecznie dla braci strażaków za pomoc w pracach wysokościowych w naszym kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno – budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziś 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w czwartek 18 grudnia 70. rocznica protestów robotniczych w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o pokój dla naszej Ojczyzny.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

6. Jutro wspominamy w kalendarzu św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła. Od czwartku 17 grudnia rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia, mają charakter maryjny.

7. Zachęcam do udziału we Mszach św. Roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu we wtorek i w czwartek dla dzieci z lampionami o godz. 17.00.

8. Zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych po 6zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

9. Również zachęcam do nabywania opłatki na stół wigilijny. Ze względu na stan epidemiczny opłatki nie były roznoszone jak to miało miejsce co roku. Wszelkie ofiary składane z tej okazji będą w całości przeznaczone na opał do kościoła i na plebanię, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Opłatki można nabywać po Mszach św. w  zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o sekretach niezwykłego wizerunku Matki Bożej w Guadalupe, o wydarzeniach grudnia 70’, o tym jak Polska pomaga Białorusinom, a także przepis na śledzie z rodzynkami i jabłkiem. Zachęcamy do lektury!

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

13. Jutro w naszej parafii będziemy przeżywać pogrzeb kapłana. Życzeniem ks. Prałata Zenona Szerlę było spocząć w Sadlinkach oraz aby nie kupować kwiatów z racji pogrzebu, a pieniądze przeznaczyć na dzieła prowadzone przez Siostry Benedyktynki w Kwidzynie, jako wyraz podziękowania za 25 lat pobytu pod opieką sióstr w klasztorze.
Dlatego jutro w kruchcie kościoła będzie wystawiona skrzyneczka na ofiary.
Uroczystości pogrzebowe ze względu na stan epidemiczny zostały podzielone na dwie części, dla mieszkańców Kwidzyna i okolic, Msza św. żałobna w konkatedrze św. Jana w Kwidzynie o godz. 10.00, następnie eksporta do Sadlinek, ok. 11.00 przyjęcie ciała do Kościoła parafialnego, o godz. 11.30 różaniec i o godz. 12.00 Msza św. i po niej złożenie ciała zmarłego kapłana w grobie na cmentarzu parafialnym w Sadlinkach.

14. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Reginę Kaczmarek z Gardei, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…