Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę adwentu, rok B                                                     20.12.20.

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Monikę Konopską, Małgorzatę Ludwikowską, Dorotę Gniadek.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. W imieniu sióstr Benedyktynek z Kwidzyna dziękuję za ofiary przeznaczone na dzieła prowadzone przez Siostry Zakonne, Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuję serdecznie dla p. Jarosława Gutmańskiego za ufundowanie choinek do kościoła, a rodzicom dzieci komunijnych dziękuje za ustawienie choinek i ich ubranie jak również dziękuję za zbudowanie w tym roku żłóbka wraz z całym wyposażeniem, serdeczne Bóg zapłać.

5. Zachęcam do udziału we Mszach św. Roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu we wtorek o godz. 17.00 dla dzieci z lampionami.

6. W czwartek 24 grudnia. o godz. 8.00 ostatnia Msza św. Roratnia, a w godzinach wieczornych wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do godnego przeżycia Wigilii: do zachowania takich zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie perykopy ewangelicznej, śpiew kolęd, spożywanie potraw postnych.

7. Okres Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką.

Dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, a dla wszystkich pozostałych o godz. 24.00. Podczas tych Mszy św. symbolicznie złożymy deklarację przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego.

8. W piątek, I dzień świąteczny, Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i wieczorna o godz. 17.00.

9. W sobotę II dzień świąteczny, Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i o godz. 17.00.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym”: o tym jak działają tzw. Okna Życia, o tegorocznej kolędzie – czyli o błogosławieństwie naszego domu i rodziny, o Wigilii przeżywanej na morzu i nawróceniach marynarzy na pokładzie statku, a także o naukowcach którzy przywrócili wzrok myszom i czy jest to również szansa dla ludzi. Zachęcamy do lektury!

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

13. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jadwigę Sopiela z Olszanicy, l. 86, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…