Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę po Narodzeniu Pańskim, rok B            3.01.21

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Hannę Kozioł, Bogusławę Pich, Katarzynę Kozłowską.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30.

3. W środę przypada Uroczystości Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św. jak w każdą niedzielę.
Na Mszach św. błogosławieństwo kredy do oznaczenia drzwi naszych domów, oraz poświęcenie wody. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na misje.

4. Dzieci zapraszam do kościoła na Msze św. o godz. 11.30 w koronach.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

6. Ze względu na stan epidemiczny kolęda w sposób tradycyjny nie może się odbyć, ale jeśli ktoś z parafian będzie miał takie życzenie, aby pobłogosławić mieszkanie, to proszę o zgłoszenie osobiste w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
Ewentualny porządek kolędy jest w tych warunkach ustalany na bieżąco, w tym tygodniu, w poniedziałek i we wtorek od godz. 14.00 jest możliwość dla mieszkańców Karpin, a w czwartek i piątek od godz. 9.00 dla mieszkańców Olszanicy. W sobotę od godz. 9.00 w Sadlinkach ul. Spółdzielcza.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

8. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego – ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, a kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.

9. Zakończyliśmy miesiąc grudzień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za energię elektryczną, wywóz śmieci na cmentarzu, trwają prace przy prospekcie organowym w warsztacie stolarskim.
Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.