Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę okresu zwykłego, rok B                  17.01.2021r

1. Apel o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji

W końcu grudnia 2020 oraz w styczniu 2021 Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Spowodowało ono duże straty materialne i zniszczenia. Zginęli ludzie. Tysiące osób pozostało bez dachu nad głową.

W związku z powyższym proszę, aby w niedzielę 24 stycznia br. w kościołach diecezji elbląskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar tego kataklizmu. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane Caritas Chorwacji.

+Jacek Jezierski – biskup elbląski

2. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Beatę Pięta, Jadwigę Murawską, Annę Felberg, Alicję Gruszczyńską.

3. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę oraz wpłacając na konto parafialne lub przynosząc po Mszach św. do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

4. W Kościele w Polsce obchodzimy dziś Dzień Judaizmu. Natomiast jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5–9).

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

6. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

7. Ze względu na stan epidemiczny kolęda w sposób tradycyjny nie może się odbyć, ale jeśli ktoś z parafian ma takie życzenie, aby pobłogosławić mieszkanie, to proszę o zgłoszenie osobiste w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
Porządek kolędy jest w tych warunkach ustalany na bieżąco, dlatego w tym tygodniu jest możliwość:

w poniedziałek, 18.01. od godz. 15.00 Sadlinki, ul. Brzozowa 17, 18, 19, 20, 21, 22
we wtorek, 19.01.2021 od godz. 15.00 Sadlinki, ul. Brzozowa 23, 24, 25, 26, 27
w środę,  20.01.2021 od godz. 15.00 – Sadlinki, ul. Grudziądzka, Leśna
w czwartek, 21.01.2021 od godz. 15.00 – Sadlinki, ul. Kasztanowa, Jesionowa, Jaśminowa, Akacjowa
w piątek, 22.01.2021 od godz. 15.00 – Sadlinki, ul. ul. Robotnicza
w sobotę, 23.01.2021 od godz. 9.00 – Sadlinki, ul. Lipowa, Świerkowa, Cisowa, Dębowa, Modrzewiowa

8. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna lub jest na kwarantannie w proponowanym terminie wizyty duszpasterskiej, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę również o indywidualne umawianie się w zakrystii lub telefonicznie.

9. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o etycznych aspektach szczepień, o strajku w obronie krzyża we Włoszczowej, a także o uzdrawiającym dla ducha i ciała poście dr. Ewy Dąbrowskiej. Zachęcam do lektury!

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.