Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę okresu zwykłego, rok B                  24.01.2021r

1. Apel o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji
W końcu grudnia 2020 oraz w styczniu 2021 Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Spowodowało ono duże straty materialne i zniszczenia. Zginęli ludzie. Tysiące osób pozostało bez dachu nad głową.
W związku z powyższym proszę, aby w niedzielę 24 stycznia br. w kościołach diecezji elbląskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar tego kataklizmu. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane Caritas Chorwacji.
+Jacek Jezierski – biskup elbląski

2. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach i rodzinach przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.

3. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, zakończyła ulica Brzozowa, w tym tygodniu zapraszam z ul. Robotniczej p. Ewę Konopską, Annę Uzarską, Aleksandrę Lisewicz.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

5. Ze względu na stan epidemiczny kolęda w sposób tradycyjny nie może się odbyć, ale jeśli ktoś z parafian ma takie życzenie, aby pobłogosławić mieszkanie, to proszę o zgłoszenie osobiste w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

Porządek kolędy jest w tych warunkach ustalany na bieżąco, dlatego w tym tygodniu jest możliwość:
w poniedziałek, 25.01.2021, godz. 15.00, Sadlinki, ul. Kalinowa, Jaworowa
wtorek, 26.01.2021, godz. 15.00, Sadlinki, ul. Kwidzyńska, od Białek w stronę kościoła, ul Zdrojowa
Czwartek, 28.01.2021, godz. 15.00, Sadlinki, ul. Sadlinki, ul. Kwidzyńska od Nebrowa w stronę Kościoła, ul. Rzemieślnicza
Sobota, 30.01.2021, godz. 9.00, Sadlinki, ul. Strumykowa, Wrzosowa, Grzybowa, Jagodowa, Konwaliowa, Poziomkowa, Malinowa

6. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna lub jest na kwarantannie w proponowanym terminie wizyty duszpasterskiej, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę również o indywidualne umawianie się w zakrystii lub telefonicznie.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: m.in. o nawróceniu św. Pawła pod Damaszkiem, o tym dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich. o trzęsieniu ziemi w Chorwacji, a także o skokach narciarskich które cieszą nas wszystkich i są naszym sportem narodowym już od 20 lat. Zachęcamy do lektury!

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

10. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zbigniewa Seremet z Sadlinek, l. 58, śp. Benedykta Cyglickiego z Sadlinek, l. 84, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…