Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę okresu zwykłego, rok B                  31.01.2021r

 

1. Dziękuję serdecznie za ofiary dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji, za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiary na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Iwonę Safianowską, Izabelę Koncicką, Mirosławę Raba.

3. Zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej parafii, ze względu na stan epidemiczny kolęda nie mogła odbyć się w sposób tradycyjny, a tylko na wyraźne zaproszenie. Dziękuję serdecznie za możliwość spotkania i rozmowy w czasie pandemii. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł spotkać się ze wszystkimi parafianami w waszych domach. Dziękuję za wszelkie ofiary na inwestycję w naszej parafii składane z racji kolędy, ale również dziękuję tym wszystkim, którzy nie mogąc przyjąć kolędy włączyli się w pomoc parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc do zakrystii lub kancelarii parafialnej, za wszelkie dobro serdeczne bóg zapłać.

4. Jeżeli z różnych powodów rodzina była nieobecna lub jest na kwarantannie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie w późniejszym terminie to proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii lub telefonicznie.

5. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec zwanych gromnicami. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na klasztory klauzurowe [w naszej diecezji są to klasztory: sióstr klarysek i karmelitanek w Elblągu].

6. W środę, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja, patrona chorych na gardło, w piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, błogosławieństwo chleba…

7. Na czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00 proszę rodziców dzieci komunijnych o pomoc w posprzątaniu dekoracji świątecznej.

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza św. o Sercu Pana Jezusa i wystawienie najświętszego sakramentu.

9. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

10. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o życiu konsekrowanym [zwłaszcza o zakonie paulinów w związku z 750. rocznicą śmierci jego założyciela św. Euzebiusza], o tym jak działa program Rodzina Rodzinie – czyli o polskiej pomocy Syryjczykom, Libańczykom oraz uchodźcom w irackim Kurdystanie; a także o domowych probiotykach – czyli jak wzmocnić florę bakteryjną naszego organizmu. Zachęcam do lektury!

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

14. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Kornelię Hołda z Olszanicy, l. 95, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…