Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 5 niedzielę okresu zwykłego, rok B                  7.02.2021r

 

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Danutę Wiącek, Aldonę Śliwa, Justynę Gerke, Bogumiłę Prokuską.

2. Dziękuje rodzicom dzieci komunijnych, które pomogły w uprzątnięciu dekoracji świątecznej, za całe dobro, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

4. Jutro, w poniedziałek 7 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Józefiny Bakhita. Jest to jednocześnie dzień modlitwy za współczesnych niewolników.

5. W czwartek, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o ludziach chorych i o wszystkich, którzy się nimi opiekują. Msza św. o godz. 17.00, zapraszam. Podczas Mszy św. błogosławieństwo najświętszym sakramentem jak w Lourdes, ze względu na stan epidemii nie będzie namaszczenia chorych jak co roku w kościele. Namaszczenie odbywa się tylko w domu chorego na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o Polaku, który niedawno zmarł w szpitalu w Plymouth w Anglii; o wyznawcach Chrystusa w Etiopii; o tym jak radzić sobie z chrapaniem podczas snu; a także o odrodzeniu się populacji wielorybów, które powracają masowo w rejonach polarnych. Zachęcam do lektury!

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

9. Zakończyliśmy miesiąc styczeń, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, zakupiłem piszczałki dekoracyjne do prospektu organowego.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

11. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Wiesława Grzywacz z Sadlinek, l. 74, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…