Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 6 niedzielę okresu zwykłego, rok B                  14.02.2021r

 

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Monikę Milarską, Marię Malinowską, Barbarę Godlewską. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w odśnieżaniu terenu przed kościołem i na parkingach, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziś przypada wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych. Parom narzeczeńskim, życzę błogosławieństwa Bożego i miłości, a przede wszystkim dobrego przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

5. Dziś również w Kościele w Polsce rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość. Zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji osób uzależnionych oraz ich rodzin.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

7. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

8. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczenia i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

9. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

10. Msza św. w  Środę Popielcową zostanie odprawiona o godz. 10.00, 16.00 dla dzieci i o 18.00. Nowenna do MBNP po Mszy św. o godz. 10.00.

11. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

12. Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego.

13. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9.30.

14. Również od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym znajdziemy ciekawe artykuły: np. o potrzebie postu i pokuty w naszym życiu duchowym, o tym czym są hospicja perinatalne, o prozdrowotnym działaniu kurkumy, a także o św. Walentym – patronie zakochanych, ale również patronie chorych na epilepsję. Zachęcamy do lektury! Czytanie prasy katolickiej – może być jednym z naszych postanowień wielkopostnych.

16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.