Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 1 niedzielę Wielkiego Postu, rok B                   21.02.2021r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Bożenę Prociak, Lucynę Ramza – Dudek, Ewelinę Giersz, Agnieszkę Basiak. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę, dziękuję za wpłaty na konto parafialne i ofiary złożone w zakrystii lub w kancelarii poza Mszą św. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie p. Danielowi Maroń za ufundowanie malowania piszczałek do prospektu organowego, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie za pomoc w odśnieżaniu terenu przed kościołem i na parkingach, serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

6. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze można zabrać do domów poświęcony popiół dla osób chorych i cierpiących. Znajdziemy go przy chrzcielnicy.

7. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

8. Od dzisiejszej niedzieli zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również rodziców.

10. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również rodziców.

11. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktokolwiek chciałby złożyć ofiarę na kwiaty może to uczynić również wrzucając do skrzyneczki przy ołtarzu.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. W tym roku rekolekcję wielkopostne w naszej parafii odbędą się przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, od czwartku do soboty, tj. od 11 do 13 marca 2021r.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o rozpoczynającym się Wielkim Poście; o Alfredzie Markowskiej (zwanej Babcią Noncią) która ratowała w czasie wojny dzieci romskie, żydowskie, niemieckie i polskie; o tym czy możliwe jest życie na Marsie oraz jak dziś umiejętnie przekazywać wiedzę dzieciom. Zachęcam do lektury!

15. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz misji.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.