Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę Wielkiego Postu, rok B                     7.03.2021r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam z ul. Lipowej, p. Grażynę Grzejdziak, Bożenę Misiukiewicz, Justynę Gołębiewską. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary z racji kolędy, w tym roku kolęda nie mogła się odbyć w sposób tradycyjny, a tylko na wyraźne zaproszenia, a osoby, które z różnych przyczyn, zawsze przyjmowały kolędę, a tym roku ze względu na stan zagrożenia, tego nie uczyniły składały ofiary w zakrystii lub na plebanii, lub wpłacając na konto, za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie za ofiary na rzecz misji, które składaliśmy tydzień temu, za wszelkie ofiary Bóg zapłać

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

5. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Trwa kurs przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam wszystkich, którzy chcieliby takie przygotowanie do małżeństwa na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

7. Jutro 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Przypomina się nam piękna sentencja: „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”.

8. Od czwartku do soboty będziemy przeżywać rekolekcję wielkopostne, które przeprowadzi ks. Paweł Smaglijenko z parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

9. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych w czwartek, piątek i w sobotę o godz. 10.00 i 18.00, dla dzieci w czwartek i w piątek o godz. 16.00, w sobotę o godz. 12.00.

10. Okazja do spowiedzi w czwartek, piątek i w sobotę przed każdą Mszą św.

11. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.30 i dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

12. Bardzo proszę tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć chwilę czasu w te trzy dni na spowiedź sakramentalną i wysłuchanie nauk rekolekcyjnych, zapraszam.

13. Proszę również na czas rekolekcji o kawałek ciasta na stół rekolekcyjny.

14. Proszę, aby kandydaci do Bierzmowania potwierdzili spowiedź wielkopostną w czasie rekolekcji.

15. W sobotę 13 marca przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Ojca Świętego otoczmy tego dnia naszą szczególną modlitwą.

16. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Zakończyliśmy miesiąc luty, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rata ubezpieczenie kościoła, na fundusz emerytalny dla księży przebywających na emeryturze, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o tym jak Jan Długosz wychowywał królewskich synów (w tym św. Kazimierza królewicza), o roli kobiet w Kościele wg kard. Stefana Wyszyńskiego, o nowennach i ich wielkiej popularności w Polsce, a także o tym jak zrobić pierogi z grochem i majerankiem. Zachęcam do lektury!

Polecam również Gościa Extra, poświęconego w całości św. Józefowi w cenie 9.00zł.

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

21. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Henryka Misiukiewicz z Sadlinek, l. 64, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…