Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę Wielkiego Postu, rok B                   14.03.2021r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Sylwię Kosecką, Bogumiłę Bera, Annę Grochocką. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary z racji kolędy, w tym roku kolęda nie mogła się odbyć w sposób tradycyjny, a tylko na wyraźne zaproszenia, a osoby, które z różnych przyczyn, zawsze przyjmowały kolędę, a tym roku ze względu na stan zagrożenia, tego nie uczyniły składały ofiary w zakrystii lub na plebanii, lub wpłacając na konto, za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. W dniu wczorajszym zakończyliśmy rekolekcję Wielkopostne w naszej parafii. Moje serdeczne podziękowanie wam wszystkim za udział, za korzystanie z sakramentów św. Dziękuje za pomoc, i tę w kuchni, i w kościele, dziękuje za ciasto. Dziękuje za ofiary pieniężne. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary Bóg zapłać.

5. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

7. Dzisiaj o godz. 16.00 kolejne spotkanie dla wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa w naszej parafii, zapraszam.

8. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie, dlatego Msze św. w poniedziałek, we wtorek, w środę i w sobotę o godz. 8.00.

9. We wtorek kancelaria nie będzie czynna.

10. W piątek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Tego dnia podczas Mszy Świętych będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Z racji obchodu Roku Św. Józefa, po Mszy św. odmówimy litanię ku Jego czci. Solenizantom, a zwłaszcza ks. bp. Józefowi Wysockiemu, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona.

11. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktokolwiek chciałby złożyć ofiarę na kwiaty może to uczynić również wrzucając do skrzyneczki przy ołtarzu.

12. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o papieżu Franciszku i 8 latach jego pontyfikatu; o kaplicach, kościołach, cmentarzach – czyli perłach sztuki, które zostały odrestaurowane w ostatnich latach staraniem księży proboszczów; a także o tym czy warto jeść owoce i warzywa poza sezonem. Zachęcam do lektury!

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.