Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 5 niedzielę Wielkiego Postu, rok B                   21.03.2021r

 

1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany. W tym tygodniu zapraszam p. Małgorzatę Prokuską, Mariolę Matejczuk, Katarzynę Matejczuk. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary z racji kolędy, w tym roku kolęda nie mogła się odbyć w sposób tradycyjny, a tylko na wyraźne zaproszenia, a osoby, które z różnych przyczyn, zawsze przyjmowały kolędę, a tym roku ze względu na stan zagrożenia, tego nie uczyniły składały ofiary w zakrystii lub na plebanii, lub wpłacając na konto, za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

4. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

6. Dzisiaj o godz. 16.00 kolejne spotkanie dla wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa w naszej parafii, zapraszam.

7. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie Dzień Świętości Życia, 9 miesięcy przed Uroczystością Bożego Narodzenia, Msza św. o godz. 17.00, zachęcam jak w latach ubiegłych, aby przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego…

Dzisiaj po każdej Mszy św. i w tygodniu można ze stolika pobrać deklarację przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego… a teraz te osoby, które pragną włączyć się w to dzieło niech w ciszy powtarzają za mną słowa deklaracji. Niech ten okres 9 miesięcy będzie w naszej parafii czasem szczególnej modlitwy w intencji przyszłych matek i dzieci zagrożonych niebezpieczeństwem nieurodzenia...

8. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktokolwiek chciałby złożyć ofiarę na kwiaty może to uczynić również wrzucając do skrzyneczki przy ołtarzu.

9. Zapraszam do podjęcia tematu przejścia w piątek, 26 marca ekstremalną Drogę Krzyżową, zaczynając o godz. 21.00 krótką modlitwa w kościele, a następnie lasami Sadlinek…

10. Na sobotę zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu terenu wokół kościoła od godz. 11.00. Liczę szczególnie na obecność kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

11. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

12. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień, poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Przed Mszą św. o godz. 9.30 i 11.30 procesja z palmami wokół kościoła, zapraszam wszystkich z palmami.

13. Zapraszam wszystkich do współpracy, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w przygotowaniu i w czasie przeżywania triduum paschalnego w naszej parafii. Zapraszam.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:
Mirosław Waga, cywilnie związany, zam. Olszanica
Agata Malankowska, cywilnie związana, zam. Olszanica

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o zwyczaju zasłaniania krzyży w naszych kościołach, o owocach pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku, a także o sadzeniu warzyw, ziół i kwiatów w ogrodzie – tak by chroniły się wzajemnie. Zachęcam do lektury!

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Annę Rusek z Sadlinek, l. 92, śp. Andrzeja Wolińskiego z Olszanicy, l. 55, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…