Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na niedzielę Palmową, rok B                               28.03.2021r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Bogumiłę Piotrowską, Hannę Kalczuk, Lucynę Kłos, Ewę Kłos.

2. Dziękuję serdecznie dla rodziny Aliny Piskor za ufundowanie i udekorowanie kwiatami kapliczki Matki Bożej stojącej obok Kościoła. Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła parafialnego…

4. Dziękuje serdecznie za ofiary z racji kolędy wpłacane na konto parafialne, serdeczne Bóg zapłać.

5. Przypominam, że od wczoraj podczas nabożeństw w kościele obowiązuje nas limit: 1 osoba na 20 m2. Używamy maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekujemy ręce wchodząc do kościoła, a także zachowujemy odpowiedni dystans.

6. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

8. Dzisiaj o godz. 16.00 kolejne spotkanie dla wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa w naszej parafii, zapraszam.

9. Dzisiaj Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień, poświęcenie palm na wszystkich Mszach św., a ze względu na stan epidemii wobec wskazań ks. Biskupa Jacka Jezierskiego rezygnujemy z tradycyjnej procesji z palmami wokół kościoła.

10. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele powszechnym szczególny czas bezpośredniego przygotowania do świąt paschalnych. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Pańskiego do Jerozolimy. W Wielkim Tygodniu sprawuje Kościół zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które trwa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

11. W Wielki poniedziałek, wtorek oraz w środę okazja do spowiedzi przed Mszą św. od godz. 16.30.

12. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii Mszą św. Wieczerzy Pańskiej obchód Triduum Paschalnego. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Pamiętajmy o tych wszystkich kapłanach, którzy posługiwali w naszej parafii. Po Mszy św. przejście do ciemnicy i adoracja prywatna do godz. 22.00. O godz. 21.00 śpiewane będą Gorzkie Żale – jedna część. W tym czasie będzie także okazja do spowiedzi świętej.

13. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych.

14. Wielki Piątek adoracja prywatna Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00 do godz. 18.00.

15. Na godz. 13.00 zapraszam na Drogę Krzyżową.

16. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgią Słowa obchód Męki Pańskiej. Po komunii św. przejście do Bożego Grobu i adoracja prywatna do godz. 22.00.

17. O godzinie 21.00 śpiewane będą Gorzkie Żale. W tym czasie będzie jeszcze okazja do odprawienia spowiedzi wielkanocnej.

18. W tym dniu kościół nie sprawuje Mszy św. Za pobożny udział w adoracji Krzyża, w tym roku wyjątkowo bez ucałowania, wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

19. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia.

20. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są zawsze dla Stolicy Apostolskiej, na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie.

21. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej klęka się przed Krzyżem.

22. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 9.00 do godz. 22.00.

23. W Wielką Sobotą poświęcenie pokarmów wielkanocnych przed kościołem od godz. 9.00 do 13.00, co pół godziny, nie będzie poświęcenia w Karpinach i w Olszanicy.

24. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej wyjątkowo bez poświęcenia ognia. Po procesyjnym wejściu do Kościoła z zapalonym Paschałem rozpoczniemy liturgię śpiewem orędzia wielkanocnego.

25. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, wystawienie najświętszego sakramentu od godz. 5.00, Msza św. o godz. 6.00, wyjątkowo bez procesji rezurekcyjnej, następna o godz. 9.30, 11.30, 15.00 i wieczorna o godz. 17.00.

Wielki Tydzień przeżyjmy, jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku, pamiętając jednak o przepisach mówiących od wczoraj, że podczas nabożeństw w kościele obowiązuje nas limit: 1 osoba na 20 m2, dlatego używajmy maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekujmy ręce wchodząc do kościoła, a także zachowujmy odpowiedni dystans. Korzystajmy również z różnych dostępnych środków przekazu telewizyjnego, radiowego lub internetowego.

26. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

27. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Mirosław Waga, cywilnie związany, zam. Olszanica, loco
Agata Malankowska, cywilnie związana, zam. Olszanica. loco

Zapowiedź I:

Paweł Kurek, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Paulina Marcula, panna, zam. NMP – Matki Kościoła, Łuków

Karol Brzóskiewicz, kawaler, zam. Krzykosy, parafia Cygany
Alicja Kubica, panna, zam. Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

28. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły na temat sensu bólu i cierpienia w życiu człowieka oraz ich zbawczego wymiaru, o tajemnicy poszczególnych dni Triduum paschalnego. Zachęcam do lektury!

29. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

30. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Renatę Szuwarowską z Kwidzyna, l. 78, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…