Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, rok B                       4.04.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, tym tygodniu zapraszam p. Monikę Krauza, Wiolettę Kucińską, Marzenę Breska.

2. Dziękuję za wyrazy życzliwości pod moim adresem, za wszystkie życzenia składane w Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa.

3. Dziękuje serdecznie dla Aliny Piskor, Dominika Narraway, Andrzejowi Paśko za pomoc przy dekorowaniu kościoła na Triduum Paschalne, tj. Ciemnicę i Grób Pański. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

5. Dziękuje wszystkim osobom angażującym się w minionym tygodniu przy przebiegu liturgii, i poza liturgią, wszystkim ministrantom za nieocenioną pomoc, serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje serdeczne braciom strażakom za wartę przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuję, że tak wiele osób trwało na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w grobie Pańskim, zachowują oczywiście ściśle obostrzenia bezpieczeństwa co do ilości osób w kościele i odległości siedzenia od siebie, dziękuję za prowadzenie czuwania.

8. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy.

9. W Poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 17.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10. W piątek nie ma postu od pokarmów mięsnych.

11. Za tydzień w drugą niedzielę Wielkanocną obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego, po komunii św. wystawienie najświętszego sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

12. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

13. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

14. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Mirosław Waga, cywilnie związany, zam. Olszanica, loco
Agata Malankowska, cywilnie związana, zam. Olszanica. loco

Zapowiedź II:

Paweł Kurek, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Paulina Marcula, panna, zam. NMP – Matki Kościoła, Łuków

Karol Brzóskiewicz, kawaler, zam. Krzykosy, parafia Cygany
Alicja Kubica, panna, zam. Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły o zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny, jak również tekst z okazji 100. rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu oazowego „światło – życie”.

16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

17. Zakończyliśmy miesiąc marzec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, wypłaciłem kolejną zaliczkę na prospekt organowy.
Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.