Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 Niedzielę Wielkanocną, rok B                            11.04.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Kalinowej, p. Jolantę Prociak, Małgorzatę Prociak, Justynę Mistygacz, Aleksandrę Kurzawską.

2. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła pod wysianie trawy w alei brzóz, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj w drugą niedzielę Wielkanocną obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego, po komunii św. wystawienie najświętszego sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

6. W środę 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski, który odbył się w 966 roku. Od tego momentu Polska należy do kręgu cywilizacji łacińskiej, zachodniej. Dla uczczenia tego wydarzenia wywieszamy na naszych domach flagę państwową i watykańską.

7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Biblijną.

8. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również rodziców.

9. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Paweł Kurek, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Paulina Marcula, panna, zam. NMP – Matki Kościoła, Łuków

Karol Brzóskiewicz, kawaler, zam. Krzykosy, parafia Cygany
Alicja Kubica, panna, zam. Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły o najnowszej biografii papieża seniora Benedykta XVI, o roli kobiet w Kościele, a zwłaszcza o sześciu włoskich misjonarkach które oddały życie pracując wśród chorych zarażonych wirusem Ebola, o trudnej sytuacji Polaków na Białorusi, oraz o tym jak zrobić sałatkę z łodyg selera. Zachęcamy do lektury, życząc błogosławionej Niedzieli Miłosierdzia!

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

14. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Władysława Pięta z Kwidzyna, l. 70, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…