Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Wielkanocną, rok B                            18.04.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Kalinowej i ul. Jaworowej, p. Agnieszkę Gołgowską, Joannę Talarczyk, Barbarę Mistygacz.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na pracę inwestycyjno remontowe w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziś Niedziela Biblijna! Jeśli to możliwe w naszych domach odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również rodziców.

6. W piątek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Tego dnia pamiętamy o Solenizantach, a zwłaszcza o ks. bp. Wojciechu Skibickim, upraszając potrzebnych łask i błogosławieństwa Bożego.

7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Wciąż potrzeba księży i sióstr zakonnych do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również rodziców.

9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Dominik Skonieczek, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Patrycja Dyczkowska, panna, zam. Świętej trójcy, Kwidzyn

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły o modlitwie wstawienniczej, o Krzysztofie Krawczyku, jego życiu, wierze i muzyce; a także o tym jak dojść do pełni sił po koronawirusie. Zachęcam do lektury!

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

13. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zenona Krauza z Sadlinek, l. 61, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…