Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocną, rok B                            2.05.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Beatę Lewicką, Małgorzatę Tobota, Alinę Ketz.

2. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

3. Dziękuje serdecznie p. Alinie Piskor za ufundowanie kwiatów przy figurach Matki Bożej, serdeczne Bóg zapłać…

4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

5. Dzisiaj I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

6. Dzisiaj przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.

7. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę i święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Przypominam, że z woli papieża Franciszka w tym roku na całym świecie, podczas tych nabożeństw modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej o ustanie pandemii koronawirusa.

8. Jutro, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 maja. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 17.00. Zapraszam.

9. W tym tygodniu, we wtorek, rozpoczynają się matury, prośmy Ducha św. o dary dla wszystkich abiturientów.

10. Od wtorku, 4 maja, zwiększa się ilość osób uczestniczących w liturgii. Obowiązuje limit 1 osoby na 15 m 2.

11. We wtorek, 4 maja wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków, którym dziękujemy za ich służbę i poświęcenie, zapraszam wszystkich, szczególnie strażaków z rodzinami na wspólną modlitwę na Msze św. o godz. 17.00.

12. W czwartek – św. apostołów Filia i Jakuba, w sobotę – św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

13. We wtorek, na godz. 18.00 zapraszam rodziców i kandydatów do sakramentu Bierzmowania i proszę o pomoc w koszeniu trawy wokół kościoła i na cmentarzu.

14. W środę o godz. 19.00 sakrament spowiedzi dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich świadków, również zapraszam ich rodziców.

15. W czwartek Msza św. dla parafian o godz. 10.00 i wyjątkowo nabożeństwo majowe po Mszy św.

16. A o godz. 16.00 i 18.00 podczas Mszy św. Ks. Bp Wojciech Skibicki udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Ze względu na stan epidemii zapraszam tylko osoby zainteresowane.

17. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

18. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

19. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Dominik Skonieczek, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Patrycja Dyczkowska, panna, zam. Świętej Trójcy, Kwidzyn

Zapowiedź I:
Cezary Kiliszek, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Dorota Kaczyńska, panna, zam. Św. Bartłomieja, Świerki

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

20. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły o św. Józefie który uczy nas kultury pracy, o nowych wezwaniach w litanii loretańskiej, o spacerowaniu i jego prozdrowotnym działaniu, a także o tegorocznej Gali Oskarowej. Zachęcam do lektury!

21. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

22. Zakończyliśmy miesiąc kwiecień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, trwają pracę przy budynku gospodarczym.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

23. Wielokrotnie w naszej parafii zbieraliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym roku również pragniemy włączyć się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt proszę przywozić na parking przed kościołem we wtorek i w środę, 4 i 5 maja, odbiór przez współpracującą firmę odbędzie się 6 maja w godzinach porannych. Dochód przeznaczony jest na misje. Więcej informacji na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

24. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.