Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną, rok B                              9.05.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Świerkowej, p. Danutę Głodowicz, Annę Głodowicz, Alicję Błachuta.

2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie za włączenie się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt został przez współpracującą firmę odebrany, a dochód zostanie przeznaczony jest na misje.

5. Dziękuję serdecznie dla rodziców i młodzieży za pomoc w koszeniu trawy przy kościele i na cmentarzu, za całe dobro Bóg zapłać.

6. Dziękuje serdecznie za ciasto na plebanię w dniu spowiedzi i dniu Bierzmowania, Bóg zapłać.

7. Dziękuje serdecznie młodzieży, która przystąpiła do sakramentu Bierzmowania, życzę wytrwania w wierzę, dziękuje rodzicom i wychowawcą. Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło z naszej parafii 45 osób, 27 osób przełożyło termin przyjęcia sakramentu, a 30 osób, na podstawie karty kolędowej nie zdążyło się jeszcze zapisać do Bierzmowania. Dlatego zapraszam wszystkich ze szkół średnich i starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu Bierzmowania za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 na spotkanie informacyjne.

8. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę i święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

10. W tym tygodniu, w środę po Mszy św. o godz. 17.00 dla grupy z godz. 10.00, i w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 dla grupy z godz. 12.00 pierwsza próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

11. W czwartek, 13 maja, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, wspominamy 40 rocznicę zamachu na Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam ze świecami do wspólnej modlitwy.

12. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha św., zakończenie okresu wielkanocnego, zapraszam do tego czasu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Cezary Kiliszek, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Dorota Kaczyńska, panna, zam. św. Bartłomieja, Świerki

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o objawieniach maryjnych; o seniorach, czyli osobach starszych, które są bogactwem Kościoła; a także o tym jak zrobić syrop z kwiatów czarnego bzu. Zachęcam do lektury!

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Danutę Konopską z Olszanicy, l. 89, śp. Katarzynę Plichta z Sadlinek, l. 53, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…