Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego          16.05.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Urszulę Rurarz, Katarzynę Wasilewską, Annę Lipińską.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na pracę inwestycyjno remontowe w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta, zakończenie okresu wielkanocnego, zapraszam do tego czasu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam młodzież ze szkół średnich i dorosłych, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu Bierzmowania na spotkanie informacyjne.

6. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę i święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

7. W tym tygodniu zapraszam na kolejną próbę dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., w środę o godz. 15.30 dla grupy z godz. 10.00, i w czwartek o godz. 15.30 dla grupy z godz. 12.00, obecność dzieci obowiązkowa.

8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Cezary Kiliszek, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Dorota Kaczyńska, panna, zam. św. Bartłomieja, Świerki

Zapowiedź I:

Maciej Klimowicz, kawaler, zam. Człuchów
Agata Gregorczyk, panna, zam Sadlinki, loco

Radosław Terbert, kawaler, Olszanica, loco
Weronika Malicka, panna, Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół ponadpodstawowych i studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 26-30 czerwca 2021 r. pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji i seminarium. Zachęcamy do udziału!

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o nowym błogosławionym Kościoła ks. Franciszku Marii Jordanie, założycielu zgromadzeń księży salwatorianów i sióstr salwatorianek; o NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidulanych, która powstała przed 40-u laty; o trwającym w Polsce spisie powszechnym; a także o tym, jak zrobić wiosenną zupę z nowialijek. Czytajmy prasę katolicką!

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.