Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok B                              23.05.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziękuję serdecznie dla p. Marka Bałdowskiego za pomoc w koszeniu trawy przy kościele, a następnie w jej uprzątnięciu, serdeczne Bóg zapłać.

3. Od wczoraj w naszej parafii trwają uroczystości pierwszej komunii św., w małych grupach. Dziękuję serdecznie za przygotowanie wczorajszej uroczystości, dziękuję za kwiaty przy ołtarzach. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i ich rodziców.

4. Dziękuję serdecznie dla p. Jarosława Gutmańskiego, Jana Piskor i Dominika Narraway za pomoc w udekorowaniu świątyni drzewkami brzozowymi z racji dzisiejszej uroczystości. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

6. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę i święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

7. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, zapraszam. Nabożeństwo majowe jutro po każdej Mszy św., a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. W środę obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom dziękujemy za ich miłość, trud i poświęcenie. Jednocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego i radości ze swoich dzieci, a dla zmarłych – życie wieczne.

9. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa. Módlmy się też za alumnów naszego seminarium, którzy w najbliższy piątek i w sobotę w katedrze św. Mikołaja w Elblągu przyjmą święcenia diakonatu i święcenia prezbiteratu.

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół ponadpodstawowych i studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 26-30 czerwca 2021 r. pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji i seminarium. Zachęcamy do udziału!

11. W tym tygodniu zapraszam na kolejną próbę dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., w poniedziałek o godz. 16.30 dla grupy z godz. 10.00 próba spowiedzi, a we wtorek o 15.30 próba w kościele, a dla grupy z godz. 12.00 wtorek godz. 16.30 próba spowiedzi, a w środę o godz. 15.30 próba w kościele, obecność dzieci obowiązkowa.

12. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam i proszę rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie generalne kościoła i wykoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu.

13. W piątek o godz. 19.00 I spowiedź dla dzieci poprzedzona nabożeństwem o godz. 18.45, do odbycia spowiedzi zapraszam również rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.

14. W sobotę o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii św.

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Maciej Klimowicz, kawaler, zam. Człuchów
Agata Gregorczyk, panna, zam Sadlinki, loco

Radosław Terbert, kawaler, Olszanica, loco
Weronika Malicka, panna, Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki

Zapowiedź I:

Piotr Wasiek, kawaler, Karpiny, loco
Joanna Pożoga, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o sanktuariach Europy czekających na pielgrzymów, o kulcie św. Rity w sanktuarium w Głębinowie, a także o tym jak zrobić sałatkę z truskawkami i grillowanym kurczakiem. Czytajmy prasę katolicką!

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.