Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok B                     30.05.2021


1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.


2. Dziękuję serdecznie za zaproszenie mieszkańcom Karpin na wspólne nabożeństwo majowe przy krzyżu w Karpinach, dziękuję za dbałość o to miejsce modlitwy z przydrożną kapliczką Matki Bożej.


3. Dziękuje serdecznie dla p. Kazimiery Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.


4. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpiły do I komunii św. Dziękuję za czwartkową pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła i obejścia wokół kościoła i za pomoc w koszeniu trawy przy kościele i na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać.


5. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam z ul. Dębowej p. Lucynę Drabik, Joannę Cyglicką, Monikę Głodowicz.


6. Dziękuje serdecznie za ciasto na plebanię w dniu spowiedzi dzieci komunijnych i ich rodziców, Bóg zapłać.


7. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za dał ołtarza dla naszej parafii.


8. Dziękuję za wyjątkową atmosferę i życzliwość przez cały rok trwającego przygotowania oraz podczas dekorowania kościoła na wczorajszą uroczystość.


9. Dziękuje serdecznie p. katechetce Marlenie Wiercińskiej za nieocenioną pomoc podczas prób i uroczystości…


10. W tym roku katechetycznym uroczystości I komunii św. trwają od 22 maja do 31 lipca, w dniu wczorajszym w dwóch grupach w sumie było 43 dzieci.


11. Biały tydzień dla dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 17.00, na poniedziałek proszę, aby dzieci przyniosły książeczki.


12. Kończymy miesiąc maj, jutro ostatnie nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17.00.


13. Od 1 czerwca rozpoczyna się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Klerycy seminarium są jednocześnie studentami Wydziału Teologii UWM w Olsztynie. Młodych mężczyzn, którzy słyszą w sercu wezwanie do pójścia za Chrystusem, zachęcamy do odwagi i pozytywnej odpowiedzi na ten głos. Szczegóły na stronie internetowej seminarium. Nie lękajcie się, światu i naszej diecezji potrzeba kapłanów!


14. Od wtorku zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.


15. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Jest to uroczystość nakazana, dlatego Msze św. o godz. 7.30 i 10.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: w tym roku ulicą Kwidzyńską na ul. Tartaczną, pierwszy ołtarz w okolicach domu państwa Jakubiak, przygotowują mieszkańcy miejscowości Białki, następnie ulicą Lipową, Akacjową na ul. Cisową, drugi w okolicach domu państwa Bukalskich, przygotowują mieszkańcy miejscowości Sadlinki, następnie ul. Świerkową, Dębowa na ul. Jaworową, trzeci w okolicach domu państwa Ketz, przygotowują mieszkańcy miejscowości Karpiny, i następnie ul. Lipową i Kwidzyńską, czwarty w okolicach domu państwa Wiercińskich przygotowują mieszkańcy miejscowości Olszanica i wracamy do Kościoła.


16. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów, a młodzież żeńską do pomocy przy dzieciach. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę o godz. 16.30. Proszę rodziców dziewczynek o zebranie płatków kwiatów, które będą sypały dzieci przed Panem Jezusem.


17. Bardzo proszę, aby do ołtarzy doprowadzić przedłużaczem prąd, w celu zasilenia nagłośnienia.


18. Proszę naszych braci strażaków i młodzież męską o pomoc w przebiegu procesji, w niesieniu nagłośnienia.


19. Zachęcam, aby na procesję zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa, celem wspólnego śpiewania pieśni eucharystycznych. Zachęcam, aby kilka osób podtrzymywały śpiew podczas procesji.

Zachęcam, aby w tym dniu udekorować okna naszych domów obrazami religijnymi lub emblematami eucharystycznymi.


20. Od piątku oktawa uroczystości Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00. W związku z przypadającymi dniami wolnymi po Bożym Ciele – jako proboszcz parafii udziel wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Osoby, które skorzystają z tej dyspensy proszone są o odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach papieża Franciszka.


21. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00 i 18.00.


22. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo czerwcowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.


23. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.


24. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I komunii św. tych dzieci, które w roku ubiegłym w różnych terminach przystąpiły do tego sakramentu. Proszę, aby dzieci skorzystały ze spowiedzi, od poniedziałku do środy od 16.30, w piątek od godz. 16.00.


25. W niedzielę dzieci przychodzą 15 minut wcześniej, czyli na 11.15, w strojach galowych (odświętnie ubrane) i zajmują miejsca ławkach. Proszę, aby dzieci zabrały ze sobą książeczki od I Komunii Świętej.


26. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Maciej Klimowicz, kawaler, zam. Człuchów
Agata Gregorczyk, panna, zam Sadlinki, loco

Radosław Terbert, kawaler, Olszanica, loco
Weronika Malicka, panna, Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki

Zapowiedź II:

Piotr Wasiek, kawaler, Karpiny, loco
Joanna Pożoga, panna, Karpiny, loco

Zapowiedź I:

Paweł Stelmach, kawaler, Olszanica, loco
Weronika Smolińska, panna, św. Michała, Postolin

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.


27. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o aktualności nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, o sanktuarium maryjnym w Piekarach Śląskich, o nadciśnieniu tętniczym, a także o tym jak kobiety w różnych częściach świata dbają o swoją urodę i jak my możemy z tego skorzystać. Czytajmy prasę katolicką!


28. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.


29. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

30. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Dariusza Głąbickiego z Olszanicy, l. 55, śp. Anną Głodowicz z Olszanicy, l. 53, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…