Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 10 niedzielę zwykłą, rok B                                           6.06.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Wiesławę Młynarczyk, Bożenę Wójcik, Katarzynę Małkiewicz.

2. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, wszystkim osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze z poszczególnych miejscowości, dziękuje za ufundowanie kwiatów przy ołtarzach, rodzinom za użyczenie prądu do nagłośnienia, dziewczynką sypiącym kwiaty, rodzicom i starszym dziewczętom, za pomoc przy procesji, służbie liturgicznej, policji i strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji, za pomoc w niesienie baldachimu, chorągwi, krzyża, dziękuje za sprawne uruchamianie nagłośnienia przy poszczególnych ołtarzach. Dziękuje za prowadzenie śpiewu, Dziękuję za udekorowanie trasy procesji emblematami eucharystycznymi i obrazami religijnymi. Wszystkim serdecznie dziękuję.

3. Dziękuje serdecznie dla p. Aliny i Jana Piskor za pomoc w pracach porządkowych przy kościele. Bóg zapłać.

4. Dzisiaj obchodzimy 22 rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu. 6 czerwca 1999 r. Ojciec Święty przybył na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego, gdzie powitało go 250 tysięcy wiernych. Papież modlił się słowami litanii do Serca Jezusa oraz wygłosił kazanie. Ta historyczna wizyta jest jednym w swoim rodzaju wydarzeniem w dziejach diecezji elbląskiej.

5. Dzisiaj I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

6. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 9.30 z procesją eucharystyczną wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała.

7. Dzisiaj rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.30 tych dzieci, które w roku ubiegłym w różnych terminach przystąpiły do tego sakramentu. Dziękuje za przygotowanie dzisiejszej uroczystości dla p. Marleny Wiercińskiej.

8. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

9. Od poniedziałku do czwartku procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam.

10. We wtorek, 8 czerwca przypada 7 rocznica ingresu ks. bp. Jacka Jezierskiego do katedry św. Mikołaja w Elblągu. Osobę Księdza Biskupa i jego pracę apostolską polecajmy Panu Bogu w osobistych modlitwach.

11. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 17.00, błogosławieństwo małych dzieci i niemowląt oraz poświęcenie wianków i ziół, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła, Serdecznie zapraszam.

12. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.13. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Msza św. o godz. 17.00

14. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2022r.

15. Za tydzień w niedzielę, 13 dzień miesiąca, zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

16. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Piotr Wasiek, kawaler, Karpiny, loco
Joanna Pożoga, panna, Karpiny, loco

Zapowiedź II:

Paweł Stelmach, kawaler, Olszanica, loco
Weronika Smolińska, panna, św. Michała, Postolin

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

17. Zakończyliśmy miesiąc maj, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, wypłaciłem kolejną zaliczkę na prospekt organowy. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

18. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o tym, jak Jan Paweł II wznowił zwyczaj odprawiania procesji Bożego Ciała w Rzymie, o kryzysie religijności u ludzi młodych, o fenomenie spotkań lednickich, a także o tym jak przydomowy trawnik zamienić w kwitnącą łąkę. Czytajmy prasę katolicką!

20. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

22. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Adama Żółkowskiego z Karpin, l. 72, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…