Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 11 niedzielę zwykłą, rok B                                         13.06.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Cisowej, p. Kamilę Budyś, Mariolę Karpińską, Sylwię Szaflik.

2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2022r.

6. Dzisiaj, 13 dzień miesiąca, zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

7. Biskupi polscy podjęli decyzję o odwołaniu w Polsce dyspens od niedzielnej Mszy Św., które obowiązywały od początku pandemii. Postanowienie to wchodzi w życie od przyszłej niedzieli. W związku poprawiającą się sytuacją pandemiczną w naszej Ojczyźnie, zapraszam wiernych do rzeczywistego uczestnictwa w niedzielnych mszach św., a nie on-line.

 8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Paweł Stelmach, kawaler, Olszanica, loco
Weronika Smolińska, panna, św. Michała, Postolin

Zapowiedź I:

Dominik Rzepny, kawaler, Prabuty, św. Wojciech
Patrycja Gadecka, panna, Prabuty, św. Wojciech

Rafał Kulpa, kawaler, Sadlinki, loco
Dorota Juniewicz, panna, Sadlinki, loco

Kamil Warpas, kawaler, Sadlinki, loco
Joanna Kamińska, panna, Sztum, św. Anna

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o kobiecie, której nr obozowy ucałował papież Franciszek, a także o przygotowaniach do pierwszej komunii św. w czasie pandemii. Czytajmy prasę katolicką!

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

12. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jacka Joachima Lubeckiego z Torunia, l. 24, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…