Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 12 niedzielę zwykłą, rok B                                         20.06.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, dziękuję za środki czystości do łazienki w kościele, osobą zawierającym związek małżeński dziękuję za dekorację kwiatową, w tym tygodniu zapraszam p. Ewę Stocką, Alicję Knowską, Kazimierę Bukalską.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na pracę inwestycyjno remontowe w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy w miniony wtorek, razem ze mną i moimi kolegami kursowymi dziękowaliśmy za 25 lat służby kapłańskiej, dziękuję za wspólną modlitwę i życzliwość, dziękuję za ciasto i kwiaty…

5. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Biskupi polscy podjęli decyzję o odwołaniu w Polsce dyspens od niedzielnej Mszy Św., które obowiązywały od początku pandemii. W związku poprawiającą się sytuacją pandemiczną w naszej Ojczyźnie, zapraszam wiernych do rzeczywistego uczestnictwa w niedzielnych mszach św., a nie on – line.

7. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny a także o światłość Bożą dla tych, którzy odeszli do wieczności.

8. W czwartek 24 czerwca, imieniny ks. bp. Jana Styrny. Dostojnemu Solenizantowi i wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, p. Janowi Piskor, składam serdeczne życzenia.

9. W piątek 25 czerwca wspominamy w liturgii bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę, która wybrała życie pustelnicze w celi przy katedrze w Kwidzynie. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Przyzywajmy jej wstawiennictwa.

10. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszam na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek, 25 czerwca o godz. 8.00.

11. Okazja do spowiedzi z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego codziennie o godz. 16.30, zapraszam.

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Dominik Rzepny, kawaler, Prabuty, św. Wojciech
Patrycja Gadecka, panna, Prabuty, św. Wojciech

Rafał Kulpa, kawaler, Sadlinki, loco
Dorota Juniewicz, panna, Sadlinki, loco

Kamil Warpas, kawaler, Sadlinki, loco
Joanna Kamińska, panna, Sztum, św. Anna

Zapowiedź I:

Michał Tylicki, kawaler, Żuromin, św. Antoni
Klaudia Polkowska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o kampanii „Każde życie jest cudem”, o Synodzie Biskupów i jego nowej formie zaproponowanej przez papieża Franciszka, o nieinwazyjnym leczeniu serca, a także o firanach, roletach i żaluzjach, czyli jak udekorować okna w naszych domach. Czytajmy prasę katolicką!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Przypominam, że trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Egzamin wstępny dla pragnących podjąć studia i drogę kapłaństwa odbędzie się 7 lipca br.

16. Zapraszam do wzięcia udziału w 29 elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 30 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Królowo Polski przyrzekamy”. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie (tel. 600 208 693, mail: pomezaniakwidzyn@gmail.com).  Informacje można również znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej pomezaniakwidzyn.pl

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godz. 15 w salce na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani, a w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji.

17. Zachęcam również do wzięcia udziału w 12 Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę w terminie 05–11.08.2021 r. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej http://ryjewo-kozal.pl lub bezpośrednio pod nr tel. 515 164 250 (ks. Krzysztof Sękuła)

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.