Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 14 niedzielę zwykłą, rok B                                           4.07.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Ewelinę Strawa, Bożenę Starula, Ewelinę Krauza.

2. Dziękuje serdecznie dla p. Kazimiery Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

3. W naszej parafii trwają rodzinne uroczystości pierwszej komunii św. Dziękuję serdecznie za przygotowanie wczorajszej uroczystości, dziękuję za kwiaty przy ołtarzach. Polecajmy naszym modlitwom dziecko i ich rodziców.

4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

5. Biskupi polscy podjęli decyzję o odwołaniu w Polsce dyspens od niedzielnej Mszy Św., które obowiązywały od początku pandemii. W związku poprawiającą się sytuacją pandemiczną w naszej Ojczyźnie, zapraszam wiernych do rzeczywistego uczestnictwa w niedzielnych mszach św., a nie on – line.

6. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

7. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

8. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

9. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Michał Tylicki, kawaler, Żuromin, św. Antoni
Klaudia Polkowska, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:

Łukasz Mitek, kawaler, Gdańsk
Monika Tubaja, panna, Białki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

11. Zakończyliśmy miesiąc czerwiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu,  śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, kolejna zaliczka na prospekt organowy, 50% opłaty rocznej za rok 2021 w związku z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia organicznego na których usadowiony jest kościół i plebania.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o siostrach elżbietankach, męczenniczkach, które zginęły z rąk żołnierzy Armii Czerwonej i których beatyfikacja odbędzie się we Wrocławiu; o pożarze, który dotknął wieś Nowa Biała; a także przepis na mrożoną kawę, doskonałą na upały. Zachęcamy do lektury! Czytajmy prasę katolicką!

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Przypominam, że trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Egzamin wstępny dla pragnących podjąć studia i drogę kapłaństwa odbędzie się 7 lipca br.

15. Zapraszam do wzięcia udziału w 29 elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 30 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Królowo Polski przyrzekamy”. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie (tel. 600 208 693, mail: pomezaniakwidzyn@gmail.com).  Informacje można również znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej pomezaniakwidzyn.pl

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 lipca o godz. 15.00 w salce na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji w kruchcie kościoła.

16. Zachęcam również do wzięcia udziału w 12 Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę w terminie 05–11.08.2021 r. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej http://ryjewo-kozal.pl lub bezpośrednio pod nr tel. 515 164 250 (ks. Krzysztof Sękuła)

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Tomasza Jurkiewicz z Białek, l. 43, śp. Pawła Rębisz z Sadlinek, l. 42, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…